Drugi Grudnia 2018 roku. Pierwsza Niedziela Adwentu

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie N. Sakramentu, adoracja, litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna.

Pod chórem Panie z bractw parafialnych sprzedają opłatki i świece Caritas.

Dziś rozpoczynamy Adwent. Czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W Adwencie Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45. w sobotę Roraty o godzinie 7.00. Po Roratach dla dzieci będzie przygotowane śniadanie. W Adwencie o godzinie 6.00 w dolnym kościele Jutrznia. Prowadzi Neokatechumenat.

Kleryk Bartek organizuje wyjazd do seminarium na sztukę teatralną przygotowaną przez alumnów 3 roku. Sztuka jest zatytułowana ”Czy zobaczę cię jutro”. Wyjazd w sobotę 15 grudnia o godzinie 16.50 spod kościoła. Zapisy w zakrystii.

We środę o godzinie 18.00 w kaplicy M. Boskiej nowenna i Msza Święta. Po Mszy Świętej w świetlicy zebrania parafialnej Caritas.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. O godzinie 18.30 Msza Święta wotywna o Najświętszej Eucharystii

W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych. O godzinie 8.00 Msza Święta o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu, adoracja i litania do Serca Pana Jezusa. Po adoracji spotkanie bractw parafialnych. O godzinie 14.45 spowiedź święta dla uczniów klas III szkoły Króla Maciusia. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Wieczorem spowiedź od godziny 18.00.

W sobotę w Liturgii Uroczystość Niepokalanego poczęcia. O godzinie 12.00 Msza Święta – Godzina Łaski.

W najbliższą niedzielę 9 grudnia o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Do puszek pod chórem będziemy zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W kruchcie kościoła będziemy zbierać żywność dla potrzebujących z naszej Parafii na paczki na święta. Wigilia dla osób starszych i samotnych będzie w niedzielę 16 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 13.00.

Od 10 grudnia rozpoczniemy kolędę.

Poniedziałek 10 grudnia ul. Króla Maciusia 7A numery od 1 do 120

Wtorek 11 grudnia ul. Króla Maciusia 7A numery od 121 do 160 i Kr. Maciusia 9

Środa 12 grudnia ul. Króla Maciusia 9A

Czwartek 13 grudnia ul. Króla Maciusia 11A numery od 1 do 120

Piątek 14 grudnia ul. Króla Maciusia 11A numery od 121 do 160 i Kr. Maciusia 13.

Sobota 15 grudnia ul. Króla Maciusia 13A

Poniedziałek 17 grudnia ul. Begonii 5 i 7

Wtorek 18 grudnia ul. Korkowa 135A

Środa 19 grudnia ul. Korkowa 135C

Czwartek 20 grudnia ul. Korkowa 137A

Piątek 21 grudnia ul. Korkowa 137C

Kolędę rozpoczynamy od godziny 17.00 w sobotę od godziny 15.00. Prosimy o powiadomienie sąsiadów o terminie kolędy, jak również o odprowadzenie księży do sąsiadów. Ofiary składane podczas kolędy są przeznaczone na spłacenie należności za prospekt organowy i renowację ławek i kaplicy św. Wawrzyńca.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury. Jest jeszcze kilka egzemplarzy Tygodnika Idziemy z zeszłego tygodnia, reportażem o konsekracji naszej świątyni.

Do Ewangelii: Czujność serca na boże znaki a równocześnie troska, żeby serce nie było uwikłane w nieuporządkowane przywiązania. Adwent czas aby uczyć serce czujności. Rozważajmy w naszych sercach Słowo Boże – jak Maryja.