Dwudziesty Czwarty Lutego

Siódma Niedziela Zwykła

Dziś o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

W poniedziałki i czwartki d dolnym kościele o godzinie 19.30 są głoszone katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Są one adresowane do ludzi oddalonych od kościoła, poszukujących sensu życia, zagubionych w wirze codzienności – zapraszamy.

We środę o godzinie 18.00 w kaplicy M. Boskiej Nowenna i Msza Święta.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych. O godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Sercu P. Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu, adoracja i litania do Serca P. Jezusa. Po litanii spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. O godzinie 14.45 spowiedź dla uczniów klas IV ze szkoły podstawowej. O godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej różaniec. Z racji pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

W najbliższą niedzielę 3 marca będziemy gościć w naszej parafii Siostry Benedyktynki. Opowiedzą nam o swoim charyzmacie i będą zbierać ofiary na wyposażenie piekarni komunikantów i hostii.

W niedzielę 3 marca po Mszy Świętej o godzinie 11.30 w dolnym kościele katecheza dla uczniów klas IV przygotowujących się do rocznicy pierwszej Komunii Świętej.

Od 4 marca rozpocznie się w naszej Parafii kurs przedmałżeński. Katechezy będą w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.30 w świetlicy Caritas.

Od tego roku w Wielkim Poście Gorzkie Żale będą po Mszy Świętej o godzinie 13.00.

Apel Policji: w związku nasilającymi się przypadkami wyłudzeń na tzw., „Policjanta”, które polegają na sugerowaniu w rozmowie telefonicznej przez osobę podającą się za policjanta, przekazania posiadanych oszczędności na potrzeby Policji. W związku z tym, Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wawer, informuje, że działania tego typu są OSZUSTWEM i przypomina, że Policja NIGDY nie prosi obywateli o przekazywanie swoich oszczędności i innych rzeczy. Policja apeluje i prosi o rozwagę, aby nie udzielać pod żadnym pozorem informacji obcym osobom, szczególnie w rozmowie telefonicznej, o posiadanych oszczędnościach, kontach i lokatach bankowych.

Pod chórem obok prasy są wyłożone ulotki z informacją i prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz parafialnej Caritas.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy cotygodniowy felieton ks. Zielińskiego o tym, jak przyjaciół poznaje się w biedzie; rozmowa z ks. abp Henrykiem Hoserem SAC o potrzebie budzenia sumień, jak również O Mszy Świętej o uzdrowienie – zachęcamy do lektury!

Do Ewangelii: Miłować nieprzyjaciół, modlić się za tych, którzy nas nienawidzą, dawać każdemu, kto prosi to nie jakaś forma rozdawnictwa czy lekkomyślności, ale samo serce Ewangelii. Nic na ten świat nie przynieśliśmy i nic z niego nie zabierzemy. Zło zwyciężaj dobrem uczył nas bł., ks. Jerzy Popiełuszko, św. Jan Paweł II przebaczył zabójcy. Czym bez tego byliby obydwaj? To miłość i modlitwa za nieprzyjaciół była światłem i mocą w przywracaniu Ewangelii jej blasku i świętości. Zechciejmy zejść dzisiaj do źródła życia.