Siedemnasty Marca

Druga Niedziela Wielkiego Postu

Dziś przeżywamy Niedzielę „Ad Gentes”. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na pomoc dla misjonarzy.

W liturgii przypada dzisiaj wspomnienie św. Patryka, który jest Patronem naszego Księdza Patryka. Dostojnego Solenizanta powierzamy opiece tak zacnego Patrona i prosimy o wszelkie łaski potrzebne ks. Patrykowi w kapłańskiej posłudze.

Dziś o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszomunijnych i rodziców. Podczas Mszy Świętej dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu świętego. O godzinie 17.45 w dolnym kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII, a po wieczornej Mszy Świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III Gimnazjum.

Ks. Patryk organizuje wakacyjny wyjazd dla ministrantów. Chętnych prosimy o kontakt z księdzem Patrykiem.

Centrum Życia i Rodziny wraz ze środowiskami rodziców w poniedziałek, 18 marca 2019 roku o godz. 16:00 organizuje protest przeciwko Deklaracji LGBT+ pod Ratuszem m.st. Warszawy (pl. Bankowy 3/5). Jest to sprzeciw wobec zaplanowanej na masową skalę deprawacji dzieci i młodzieży pod pozorem tolerancji. Nie możemy być obojętni na tak zaplanowaną i zmasowaną deprawację.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja.

We wtorek w Liturgii Uroczystość Św. Józefa. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Jest to równocześnie dzień imienin naszego ks. Profesora. Na Mszy Świętej o godzinie 18.30 będziemy modlić się w Jego intencji.

W środę o godzinie 18.00 w kaplicy M. Boskiej nowenna i Msza Święta.

W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. O godzinie 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, o godzinie 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

Parafia w Aninie organizuje w dniach od 9 do 15 maja pielgrzymkę do Francji, szlakiem św. Teresy z Lisieaux. Mają jeszcze kilka wolnych miejsc i szukają chętnych. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablotach przed kościołem.