Drugi Czerwca

Wniebowstąpienie Pańskie

Dziś przypada czterdziesta rocznica pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Z tej racji są wystawione Jego relikwie i po Mszy Świętej można je ucałować i prosić Świętego Papieża o orędownictwo.

Przed kościołem z racji Dnia Dziecka schola przygotowała kiermasz ciasta. Dochód jest przeznaczony na wakacyjny wyjazd scholi.

Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

Po Mszy Świętej o godzinie 11.30 w dolnym kościele spotkanie formacyjne dla dzieci klas IV rocznicowych.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy Świętej.

We środę o godzinie 18.00 nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z nabożeństwem czerwcowym. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie parafialnej Caritas.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. O godzinie 18.30 Msza Święta wotywna o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych. O godzinie 14.45 spowiedź dla uczniów klas IV ze Szkoły Króla Maciusia. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Nabożeństwo czerwcowe o godzinie 18.00 o godzinie 18.30 Msza Święta wotywna o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca.

W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Po wieczornej Mszy Świętej modlitwa uwielbienia.

Uczniowie Szkoły nr: 195 im., Króla Maciusia pod opieką Siostry Wirginetty zajęli pierwsze miejsce na festiwalu Pieśni sakralnej w Grójcu, oraz pierwsze miejsce i trzy wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastycznym „bł., Edmund Bojanowski w śród dzieci”. Gratulujemy wyróżnienia!

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, po Mszy Świętej o godzinie 10.00 na placu przed kościołem rozpocznie się parafialny festyn. Prosimy o fanty na loterię, a panie z bractw parafialnych prosimy o ciasta.