Ogłoszenia parafialne

Szesnasty Czerwca

Niedziela Najświętszej Trójcy

Nabożeństwo czerwcowe dziś po wieczornej Mszy Świętej. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary dla księży studiujących po za granicami Polski. Słowa podziękowania dla ks. Patryka i wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i poprowadzenie parafialnego festyny.

W poniedziałek o godzinie 10.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr: 195. Spowiedź święta dla uczniów szkoły od godziny 9.30. Msze Święte na zakończenie Roku Szkolnego dla Szkoły Sióstr Felicjanek według ustalonego porządku. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 17.30 liturgiczne przygotowanie dzieci biorących udział w procesji Bożego Ciała. 18.00 Nowenna razem z nabożeństwem czerwcowym.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. O godzinie 13.00 Msza Święta prymicyjna ks. Radosława Tkaczyka, który miał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Równocześnie uczniowie klas IV będą mieli rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej rozpocznie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Porządek procesji: wychodzimy z kościoła i udajemy się na ul. Bychowską. Pierwszy ołtarz będzie na u Państwa Milików i przygotują go rodziny z Parafii. Następnie ul. Bychowską idziemy do ul. Potockich i drugi ołtarz będzie u Pani Tarnowskiej i przygotuje go Oaza. Następnie ul. Potockich idziemy do ul. Karpackiej i trzeci ołtarz będzie u Państwa Krasnodębskich i przygotuje go Neokatechumenat. Dalej idziemy ul. Karpacką do ul. Kościuszkowców i czwarty ołtarz będzie u naszych sióstr Felicjanek. Tradycyjnie przy czwartym ołtarzu będzie okolicznościowe kazanie. Po powrocie do kościoła zaśpiewamy uroczyste Te Dum i przyjmiemy błogosławieństwo N. Sakramentem, po czym będziemy mogli uczestniczyć w błogosławieństwie prymicyjnym. Podczas procesji zaśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Do udziału i uświetnienia naszej procesji zapraszamy i zachęcamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, bractwa parafialne, wszystkie wspólnoty parafii i was drodzy bracia i siostry. Na procesję prosimy przyozdobić domy i mieszkania. Chrystus idzie do nas, wchodzi w codzienność, przyjmijmy Go jak najpiękniej i najdostojniej!

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Nabożeństwa czerwcowe i procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy Świętej.

W najbliższą niedzielę 23 czerwca będziemy przeżywać Odpust ku czci Św. Feliksa Patrona naszej Parafii. O godzinie 13.00 Suma odpustowa, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Grzegorz Mądry Ojciec duchowny naszego seminarium.

W lipcu i sierpniu w niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godzinie 11.30. W dni powszednie Msze Święte będą o godzinie 7.00 i 18.30.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!