Dwudziesty Trzeci Czerwca

Dwunasta Niedziela Zwykła

Dziś przeżywamy w naszej Parafii Odpust ku czci św. Feliksa z Kantalicjo – Patrona naszej Parafii. O godzinie 13.00 uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Grzegorz Mądry, Ojciec Duchowny naszego Seminarium. Dziś przypada 14 rocznica święceń biskupich ks. Biskupa Romualda Kamińskiego. W naszych modlitwach powierzamy ks. Biskupa opiece M. Boskiej.

Z racji nasilających się profanacji świątyń jak również wizerunku Ikony M. Boskiej Częstochowskiej, dziś po każdej Mszy Świętej odśpiewamy suplikację, prosząc Boga o przebaczenie i ustanie ataków na Kościół Katolicki w Polsce.

Dziś i przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna, po wieczornej Mszy Świętej.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej i procesji adoracja do godziny 20.00.

We środę Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski o godzinie 18.00.

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie winków.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o świętość kapłanów. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy publicznie odmówią akt wynagrodzenia Panu Jezusowi. W piątek z racji Uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.

W sobotę Uroczystość Świętych apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin ks. Piotra. Na Mszy Świętej o godzinie 18.30 będziemy modlić się w intencji dostojnego Solenizanta.

Od soboty nabożeństwa czerwcowe o godzinie 18.00.

Słowa podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do uświetnienia procesji Bożego Ciała. Najpierw podziękowanie dla ks. Radosława Tkaczyka za odprawienie Mszy Świętej, poprowadzenie procesji i wygłoszone kazanie jak również księżom za udział w procesji. Słowa podziękowania dla rodzin u których były ustawione ołtarze. Kilku rodzinom z ul. Bychowskiej za przygotowanie ołtarza i piękne udekorowanie ulicy., Oazie, Neokatechumenatowi i naszym siostrom Felicjankom, Panu organiście za prowadzenie śpiewu, dzieciom rocznicowym, komunijnym i ich rodzicom za udział w procesji, bractwom parafialnym, ks. Patrykowi i służbie liturgicznej za przygotowanie Liturgii, Osobom, które przyniosły i przynoszą kwiatki do sypania i wam wszystkim bracia i siostry za liczny udział w procesji i świadectwo wyznawanej wiary. Dziękuję Policji za zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszelkie trudy!

W lipcu i sierpniu w niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godzinie 11.30. W dni powszednie Msze Święte będą o godzinie 7.00 i 18.30.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!