Osiemnasty Sierpnia

Dwudziesta Niedziela Zwykła

We wtorek w Liturgii wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza. Na Mszy św. o godzinie 18.30 będziemy modlić się w jego intencji.

Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne

31 sierpnia 2019 roku, Sanktuarium św. Faustyny, Ostrówek

Wielebni Księża,
Drodzy Diecezjanie,

W ewangelii wg. św. Mateusza, w opisie rozmnożenia chleba czytamy: „… przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «… Każ … rozejść się tłumom: niech idą do wsi i zakupią sobie żywności! … Nie mamy tu nic prócz pięciu chlebów i dwóch ryb». On rzekł: «Przynieście Mi je tutaj!» Kazał tłumom usiąść na trawie, następnie wziąwszy pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo i połamawszy chleby dał je uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości…” (Mt 14,15-ns) Codzienne ludzkie działanie – zakup żywności, przygotowanie posiłku…. Od kilku lat wobec powtarzającej się suszy coraz lepiej rozumiemy niepokój, który może rodzić się w tej płaszczyźnie: czy aby na pewno nie grozi nam brak chleba? Z łaską Bożą wciąż możemy zbierać płody roli, chleb powszedni jest na naszych stołach, spichlerze wypełniają się plonami.

Tym serdeczniej winniśmy dziękować Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności.

Okazją do tego dziękczynienia będą nasze Diecezjalne Dożynki,
które będziemy przeżywać w sobotę, 31 sierpnia 2019 roku.
Zapraszam Was na nie serdecznie do Sanktuarium św. Faustyny
w Ostrówku, w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
(Ostrówek, ul. św. Faustyny 5).

Centralną częścią uroczystości będzie Eucharystia,
celebrowana o godzinie 11.00.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński