Piętnasty Września

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

Dziś w kościele przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, obchodzimy go pod hasłem: „Wszyscy tworzymy jedno. Od społeczności sieciowej do wspólnot ludzkich”. Modlimy się za wszystkich dziennikarzy i ludzi mediów.

Dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

Od dzisiaj zapisujemy kandydatów do bierzmowania. Młodzież klas 8 i ze szkoły średniej. Zapisy i przygotowanie prowadzi ks. Patryk. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś o godzinie 17.45 w dolnym kościele.

Młodzież, która w zeszłym roku rozpoczęła przygotowanie do bierzmowania i je kontynuuje ma spotkanie w niedzielę 15 września po wieczornej Mszy Świętej w dolnym kościele.

Można przekazać makulaturę na misje.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We wtorek na godzinę 18.30 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy Świętej pierwsza katecheza dla rodziców. Równocześnie w tym dniu przypada 80 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

We środę w Liturgii będziemy celebrować Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski. O godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

82 Warszawska Drużyna Harcerek „Żywioły” im., Krystyny Krahelskiej „Danuty”, zaprasza dziewczęta z klas od 5 do 8, na zbiórkę w dniu 21 września na godzinę 10.00 przed Szkołę nr 195 im., Króla Maciusia.

Ponadto dziewczęta z klas od 1 do 4 zapraszamy na zbiórkę zuchową do Gromady Zuchenek. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godzinach od 18 do 19.30 w Szkole Podstawowej nr 195 im., Króla Maciusia. Na pierwszą zbiórkę zapraszamy już 23 września przed salą gimnastyczną.

W sobotę o godzinie 10.00 spotkanie scholi

W najbliższą niedzielę 22 września o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Podczas Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia różańców.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!