Dwudziesty Drugi Września

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

O godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

W zakrystii zapisujemy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych i szkoły średniej. Zapisy i przygotowanie prowadzi ks. Patryk.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

Odnowa w Duchu Świętym w każdy czwartek w świetlicy Caritas ma spotkania modlitewne. Chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

Od 14 do 27 października będzie w naszej świątyni nieustanna adoracja N. Sakramentu. To wydarzenie jest związane z monstrancją z Medjugorie wykonaną w pracowni artystycznej, Mariusza Drapikowskiego z Gdańska. Monstrancja docelowo będzie w Medjugorie w Kaplicy Adoracji. W jednym z 12 miejsc na świecie, jako dopełnienie 12 gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju.

Do wykonania Monstrancji użytych zostało dwanaście meteorytów. Ich nieziemskie pochodzenie symbolizuje wieniec z „gwiazd dwunastu”. Monstrancja ma swym wyglądem i konstrukcją nawiązywać do nadprzyrodzonego wizerunku Maryi, która w swym sercu nosi Chrystusa, swojego syna. Swoją symbolikę mają również barwy kamieni, których użyto do powstania Monstrancji np.: kolor biały – określa czystość i wieczną chwałę, żółty – majestat i chwałę Boga, zielony – dziewictwo i nadzieję, błękit – wierność, nieskazitelność, bezpośrednie obcowanie z Bogiem. Imponująca jest również wysokość Monstrancji. Razem z podstawą mierzy 185 cm.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!