Siedemnasty Listopada

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

Uroczystość Poświęcenia Kościoła

Dziś obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Naszej Świątyni. W miejscach namaszczenia ścian świątyni olejem krzyżma są zapalone świecę, które nazywają się zacheuszki. Chrześcijańska świątynia jest miejscem świętym, oddanym na własność Bogu. W niej dokonuje się bezkrwawa Ofiara Eucharystii, która na sposób sakramentalny uobecnia Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

W związku z tym wydarzeniem, jakim było poświęcenie świątyni, rozpoczynamy dzisiaj nasze rekolekcje, które wprowadzają nas w to wydarzenie i przysposabiają na zbliżający się Adwent. Nauki rekolekcyjne głosi ks. dr Przemysław Góra Kapłan Archidiecezji Łódzkiej. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych. Jutro i we wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach Św., o godzinie 9.00 i 18.30. Spowiedź święta dziś podczas Mszy Świętych a jutro i we wtorek przed południem od godziny 8.30 a wieczorem od godziny 18.00. Prosimy tak zaplanować zajęcia, żeby odprawić rekolekcje.

Z racji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr., 195 im., Króla Maciusia po Mszy Świętej o godzinie 13.00 przedstawią widowisko słowno – muzyczne poświęcone temu wydarzeniu. Serdecznie zapraszamy. Ponadto nasza Schola „Deo Gratias” zajęła I miejsce w V festiwalu pieśni patriotycznej „Zapytaj o Polskę”. Gratulujemy sukcesu!

Dziś obchodzimy w Liturgii pierwszą rocznicę konsekracji naszej świątyni, z tej racji po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się wieczór muzyczny. Na organach grać będzie Pan Marcin Gawęda organista z Jasnej Góry a towarzyszyć mu będą: Pan Hubert Krzyżowski absolwent Szkoły Muzycznej w Żywcu i laureat wielu konkursów skrzypcowych, oraz Pani Zofia Orzechowska solistka warszawskiego chóru „Ad Gloriam Dei”. Całość poprowadzi Pan Marcin Mazurek nasz organista. Serdecznie zapraszamy.

Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne.

W poniedziałek 2 dzień naszych parafialnych rekolekcji. Nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 18.30. Spowiedź święta przed południem od godziny 8.30 i wieczorem od godziny 18.00. Po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We wtorek trzeci dzień rekolekcji nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 18.30. Spowiedź święta przed południem od godziny 8.30 i wieczorem od godziny 18.00. Ofiary składane na tacę są podziękowaniem dla Ks. Rekolekcjonisty.

Od środy będzie księga intencji na 2020 rok. O godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

W minionym tygodniu zakończyliśmy codzienną adorację P. Jezusa w monstrancji z Medjugorie. Prośmy o świadectwa z doznanych łask. Świadectwa można składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej spisane na stronie formatu A4. Będą one zamieszczone w specjalnej księdze pamiątkowej.

W najbliższą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas każdej Mszy Świętej po modlitwie po Komunii odmówimy akt zawierzenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

W najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

Od drugiego grudnia rozpoczniemy kolędę.

Porządek kolędy od 2 do 9 grudnia:

Poniedziałek 2 grudnia: ul. Harmonistów, Kaczeńca, Korsuńska, Skokowa i Tęczowa.

Wtorek 3 grudnia: ul. Bronisława Czecha i Skrzyneckiego domki.

Środa 4 grudnia ul. Skrzyneckiego 33 i storczykowa 1, 3 i 5.

Czwartek 5 grudnia ul. Storczykowa pozostałe numery.

Piątek 6 grudnia ul. Strusia i Weselna

Sobota 7 grudnia ul. Cedrowa

Poniedziałek 9 grudnia ul. Potockich nr nieparzyste i ul. Akwarelowa.

Kolędę rozpoczynamy od godziny 16.30. Prosimy o powiadomienie sąsiadów o terminie kolędy jak również o odprowadzenie księży do sąsiadów. Ofiary składane podczas kolędy są przeznaczone na renowację wejściowych schodów.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!