Dwudziesty Drugi Marca

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

W związku ze stanem epidemii prosimy o przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Do ołtarza podchodzimy procesjonalnie zachowując odpowiedni odstęp. 

Codziennie od godziny 17.00 do wieczornej Mszy Świętej jest adoracja N. Sakramentu w intencji o ustanie epidemii. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami. 

W związku z epidemią w niedzielę jest dodatkowa Msza Święta o godzinie 17.00. 

Decyzją Ks. Biskupa do odwołania, zawieszone zostają rekolekcje szkolne, spotkania wspólnot, próby chóru, scholi, zbiórki ministrantów. Wspólne nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski, wspólne nabożeństwo Gorzkich Żali. Te praktyki chrześcijańskiego życia odprawiamy indywidualnie w domu. Podobnie jak śpiewanie Godzinek, czy modlitwa różańcowa. Potraktujmy ten czas jako indywidualne rekolekcje przed Wielkanocą. 

We środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

Po błogosławieństwie śpiewamy suplikacje prosząc o ustanie epidemii. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka zachęcamy do lektury jak również do zaniesienia jej sąsiadom, znajomym. Niech to będzie nasza forma pomocy tym, którzy nie mogą przyjść do kościoła.