Dwudziesty Dziewiąty Marca

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

Wielki Post przeżywamy w czasie epidemii. Prosimy o zachowanie rozwagi i obowiązujących w tym stanie przepisów sanitarnych i zaleceń Pasterzy Kościoła. Posłuszeństwo nie jest wyrzeczeniem się wolności lecz najpiękniejszym aktem ludzkiej woli.

Przypominamy, że Msze Święte w naszej parafii są odprawiane bez udziału wiernych. Mogą w Nich uczestniczyć jedynie osoby zamawiające intencje Mszy Świętej maksymalnie 5 osób.

Porządek Mszy Świętych w czasie epidemii:

W Niedzielę o godzinie 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 17.00 i 18.30

W dni powszednie o godzinie 7.00; 7.30; 8.00; 18.00 i 18.30.

Podczas epidemii od poniedziałku do soboty od godziny 16.00 do 18.00 jest adoracja N. Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi świętej.

Od dzisiaj są transmitowane Msze Święte na kanale YouToube w Niedzielę o godzinie 10.00; 11.30 i 13.00 w dni powszednie o godzinie 18.30.

Zgodnie z zaleceniem Pasterzy Kościoła w tym roku nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Caritas naszej diecezji przygotowała paschaliki, świece wielkanocne i baranki. Łącząc się z chorymi i potrzebującymi zechciejmy nabywać w kruchcie kościoła te znaki solidarności z potrzebującymi a w modlitwie podczas wielkanocnego śniadania niech one przypominają nam o potrzebie niesienia pomocy innym i wdzięczności za dar zdrowia i życia.

Liturgie Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej, jak również Liturgie Świętego Triduum Paschalnego, będą sprawowane bez udziału wiernych. Można będzie w nich uczestniczyć poprzez transmisję na kanale YouToube. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 20.00. Msza Święta Rezurekcyjna będzie w tym roku bez procesji o godzinie 6.00.

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę Kościół będzie otwarty od godziny 8.00 do 16.00 w tym czasie będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi i Komunii Świętej. W świątyni może przebywać maksymalnie pięć osób. Przychodząc na modlitwę zalecamy i prosimy aby nie być dłużej niż pół godziny, tak, aby inne osoby również mogły się pomodlić, czy przystąpić do spowiedzi świętej.

W tym tygodniu z racji pierwszego piątku i pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych. Te osoby, które pragną przystąpić do sakramentu św. Spowiedzi i komunii Świętej prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafii na telefon albo drogą elektroniczną na e-mail parafii. Wszystkie dane kontaktowe są zamieszczone na stronie internetowej parafii.

Zachęcamy również do czytania i rozpowszechniania prasy katolickiej.