Piąty Kwietnia Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Liturgie Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej, jak również Liturgie Świętego Triduum Paschalnego, będą sprawowane bez udziału wiernych. Można będzie w nich uczestniczyć poprzez transmisję na kanale YouToube: w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godzinie 18.00, Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 20.00.

Msza Święta Rezurekcyjna będzie w tym roku bez procesji o godzinie 6.00.

Zgodnie z zaleceniem Pasterzy Kościoła w tym roku nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Caritas naszej diecezji przygotowała paschaliki, świece wielkanocne i baranki. Łącząc się z chorymi i potrzebującymi zechciejmy nabywać w kruchcie kościoła te znaki solidarności z potrzebującymi, a w modlitwie podczas wielkanocnego śniadania niech one przypominają nam o potrzebie niesienia pomocy innym i wdzięczności za dar zdrowia i życia. Formularz modlitwy przed wielkanocnym śniadaniem jest zamieszczony na stronie internetowej parafii.

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godziny 8.00 do 16.00. W tym czasie będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź święta będzie sprawowana w świetlicy Caritas i przy kancelarii parafialnej. W świątyni może przebywać maksymalnie pięć osób. Przychodząc na modlitwę zalecamy i prosimy, aby nie być dłużej niż pół godziny, tak, aby inne osoby również mogły się pomodlić, czy przystąpić do spowiedzi świętej.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.  Przez całą Wielką Sobotę aż do Liturgii Wigilii Paschalnej obowiązuje post paschalny. Zechciejmy go ofiarować w intencji wszystkich chorych i o ustanie epidemii.

Kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie.

Poprzez wspólną domową modlitwę i udział w Liturgii transmitowanej przez różne stacje telewizyjne, jak również transmitowane Liturgie z naszej parafialnej świątyni na kanale YouToube umacniajmy naszą wiarę i więź z Bogiem.

Zachęcamy do lektury i prenumeraty Tygodnika Idziemy w wersji elektronicznej.