Dwudziesty Szósty Kwietnia

Trzecia Niedziela Wielkanocy

Dziś rozpoczyna się XII Tydzień Biblijny i Narodowy Dzień Czytania Biblii. Zachęcamy do lektury świętych tekstów.

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej Parafii.

W naszej świątyni w Liturgii mogą uczestniczyć  53 osoby. Górny kościół ma 800 m2 powierzchni. Dzieląc tę powierzchnię na 15m2 na jedną osobę otrzymujemy wynik: 53 osoby. W świątyni są oznaczone miejsca które powinniśmy zajmować, aby zachować obowiązujące przepisy bezpieczeństwa sanitarnego.

Osoby przystępujące do Komunii Świętej podchodzą procesyjnie zachowując 2 metrowy odstęp od siebie. Komunię Świętą przyjmujemy w postawie stojącej na rękę. Lewą rękę podpieramy prawą tworząc z dłoni znak krzyża. Po otrzymaniu Ciała Pańskiego prawą ręką bierzemy Komunię Świętą i spożywamy zaraz po otrzymaniu. W ten sposób nasze dłonie stają się monstrancją dla eucharystycznego Chrystusa.

We środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego podczas II Wojny Światowej. Symboliczna data jest związana z wyzwoleniem niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau, w którym torturowanych było prawie 2000 Polskich Księży. O  godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

Sakrament pojednania jest sprawowany w świetlicy Caritas:

– w niedzielę podczas Mszy Świętych;

– w dni powszednie podczas Mszy Świętych oraz od godziny 16.00 do zakończenia wieczornej Mszy Świętej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest codziennie od godziny 16.00 do 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.   W pierwszy piątek spowiedź święta w świetlicy Caritas podczas Mszy Świętych i od godziny 15.00. O godzinie 15.00 Msza Święta o Miłosierdziu Bożym i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Koronce adoracja do godziny 18.00. O godzinie 18.00 Nabożeństwo Majowe. Wieczorna Msza Święta o Sercu Pana Jezusa. Spotkanie Bractw Parafialnych odbędzie się w późniejszym terminie. W miesiącu Maju modlimy się o ustanie epidemii i klęski suszy. Prosimy o deszcz.

W sobotę przypada Uroczystość N. Maryi Panny Królowej Polski. W naszej Parafii Uroczystość Odpustowa Tytułu Kościoła. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszej parafii codziennie o godzinie 18.00.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest poświęcony rozpoczynającemu się XII Tygodniowi Biblijnemu. Zachęcamy do lektury!