Trzeci Maja. Czwarta Niedziela Wielkanocna

Czwarta Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. W ramach akcji zaadoptuj księdza z racji niedzieli Dobrego Pasterza w kruchcie kościoła są wyłożone foldery z imionami naszych księży. Prosimy o wylosowanie jednego z księży i modlitwę w jego intencji. Modlitwą obejmujemy również diakona Przemka, który przygotowuje się do kapłaństwa.

Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszej parafii codziennie o godzinie 18.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po nabożeństwie majowym będzie indywidualne błogosławieństwo N. Sakramentem.

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składana na utrzymanie naszej Parafii.

W czwartek wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek w Liturgii Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. O godzinie 15.00 Msza Święta o Miłosierdziu Bożym, a po Niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja do godziny 18.00.

W sobotę Uroczystość N. Maryi Panny Łaskawej głównej Patronki Stolicy, porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

W najbliższą niedzielę 10 maja o godzinie 11.30 będzie Msza Święta w intencji nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr., 195 im., Króla Maciusia w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci zamordowanego Kuby, oraz w intencji Emila, sprawcy tej zbrodni.

W naszej świątyni w Liturgii może uczestniczyć: 80 osób. Górny kościół ma 800 m2 powierzchni. Dzieląc tę powierzchnię na 15m2 na jedną osobę otrzymujemy wynik: 53 osoby. Dodatkowo od dzisiaj jest dostępny dolny kościół, który ma 400 m2 powierzchni i w Liturgii może uczestniczyć 27 osób. W świątyni są oznaczone miejsca, które powinniśmy zajmować, aby zachować obowiązujące przepisy bezpieczeństwa sanitarnego. Przypominamy również o obowiązku zakładania masek ochronnych.

Sakrament pojednania jest sprawowany w świetlicy Caritas i kruchcie dolnego kościoła. W niedzielę podczas Mszy Świętych. W dni powszednie podczas Mszy Świętych oraz od godziny 16.00 do zakończenia wieczornej Mszy Świętej.

Osoby przystępujące do Komunii Świętej podchodzą procesyjnie zachowując 2 metrowy odstęp od siebie. Komunię Świętą przyjmujemy w postawie stojącej na rękę. Lewą rękę podpieramy prawą tworząc z dłoni znak krzyża. Po otrzymaniu Ciała Pańskiego prawą ręką bierzemy Komunię Świętą i spożywamy zaraz po otrzymaniu. W ten sposób nasze dłonie stają się monstrancją dla eucharystycznego Chrystusa.

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest od poniedziałku do soboty od godziny 16.00 do 18.00., z możliwością przystąpienia do Spowiedzi Świętej.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika „Idziemy”: List Ojca Świętego Franciszka na maj 2020 roku; Rozmowa z Ks. Biskupem Markiem Solarczykiem na temat powołań; ks. prof. Waldemar Chrostowski opowiada o Jasnogórskich Ślubach Narodu i programie wielkiej Nowenny; „Religijność w dobie koronawirusa” rozmowa z ks. Wojciechem Sadłoniem; oraz wiele innych ciekawych artykułów  i felietonów. Zachęcamy do lektury!