Dziesiąty Maja

Piata Niedziela Wielkanocna

Dziś Nabożeństwo Majowe dziś o godzinie 18.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarchominie.

Dziś o godzinie 11.30 będzie Msza Święta w intencji nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci zamordowanego Kuby, oraz w intencji Emila, sprawcy tej zbrodni.

W świątyni są oznaczone miejsca, które powinniśmy zajmować, aby zachować obowiązujące przepisy bezpieczeństwa sanitarnego. Przypominamy również o obowiązku zakładania masek ochronnych.

Sakrament pojednania jest sprawowany w kruchcie kościoła: w niedzielę podczas Mszy Świętych; w dni powszednie podczas Mszy Świętych oraz od godziny 16.00 do zakończenia wieczornej Mszy Świętej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest od poniedziałku do soboty od godziny 16.00 do 18.00, z możliwością przystąpienia do Spowiedzi Świętej.

Od poniedziałku o godzinie 17.30 różaniec w intencji Ojczyzny, oraz o ustanie epidemii i klęski suszy.

W najbliższą środę 13 maja pierwsze nabożeństwo fatimskie o godzinie 17.00. Jeśli będzie dobra pogoda pójdziemy z procesją, zachowując wszelkie wymogi sanitarne wymagane w tym czasie.

O godzinie 18.00 nabożeństwo majowe połączone razem z Nowenną.

W piątek o godzinie 15.00 Msza Święta o Miłosierdziu Bożym, a po Niej Koronka. Adoracja do godziny 18.00.

W sobotę Uroczystość św. Andrzeja Boboli Kapłana i Męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

Na setną rocznicę urodzin Św., Jana Pawła II zapraszamy na wieczór Uwielbienia 18 maja poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.

Diakon Przemek przygotował konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Warunki i regulamin konkursu są zamieszczone na stronie internetowej parafii oraz profilu Facebook Parafii. Zapraszamy do  konkursu.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: Religia czy duchowość, rozmowa z ks. Robertem Skrzypczakiem, Ks. Jan Sochoń rozważa nasz Pandemiczny czas, Syn Organisty czyli o rodzinnej parafii Sługi Bożego Ks. Kardynała Wyszyńskiego – zachęcamy do lektury!

Parafialny konkurs plastyczny z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II

„Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje”.

Najważniejsze wydarzenia z życia św. Jana Pawła II

Regulamin konkursu:

1. Organizator:  Parafia św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie, ul. Kościuszkowców 85, 04 -545 Warszawa

2. Cele konkursu:

• Uczczenie 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II;
  • Popularyzacja wiedzy o życiu i świętości Jana Pawła II;
  • Motywowanie do naśladowania św. Jana Pawła II;
  • Pielęgnowanie pamięci o św. Janie Pawle II;
  • Promowanie młodych talentów;
  • Wykorzystanie wolnego czasu podczas epidemii na sprawy duchowe;
  • refleksja nad słowami  Jana Pawła II które jest hasłem („Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje”.)

3. Techniki i format wykonania prac:

• Format pracy dowolny, może być to praca przestrzenna, wykonana różną techniką (malarstwo, rysunek, wydzieranka, wyklejanka, kolaż).
  • Warunki  i zasady:
  • Konkurs obejmuje;
  • Kategoria indywidualna

– dzieci (od 5 do 13 roku życia),

– młodzież (od 14 do 19 roku życia),

dorośli (od 20 roku życia);

• Kategoria rodzinna

– do konkursu dopuszcza się prace wykonane przez dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwo, dziadków z wnukami;

• pracę należy przynosić do kancelarii zakrystii Kościoła bądź kancelarii parafialnej św. Feliksa;
  • na odwrocie pracy ma się znajdować imię i nazwisko zgłaszającego oraz wiek
    z adresem oraz numerem kontaktowym, (w pracy rodzinnej metryczka zawiera imiona dzieci, wiek dzieci, imię i nazwisko opiekunów);
  • prace zgłoszone do Konkursu stają się własnością organizatora konkursu;
  • zgłoszenie w konkursie jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgłaszającego;
  • ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:30 w Kościele Parafialnym  24.05.2020 r.;
  • komisję oceniającą prace konkursowe powołuje ks. Proboszcz jako organizator Konkursu;
  • przyjmowanie prac konkursowych trwa do 22 maja 2020 roku;
  • informacje dotyczące wygranej oraz organizacji konkursu będą umieszczone na parafialnej  stronie internetowej oraz fb parafii;
  • najciekawsze prace będą nagrodzone.