Dwudziesty Czwarty Maja

Siódma Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziś modlimy się za Kościół w Chinach. Nabożeństwo majowe o godzinie 18.00.

Przypominamy o spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania: licealiści po ósmej klasie mają spotkanie dziś o godzinie 17.45 w dolnym kościele, a licealiści po gimnazjum po wieczornej Mszy Świętej również w dolnym kościele.

W piątek minął termin składania prac konkursowych na setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 31 maja na Mszy Świętej o godzinie 11.30. Dla laureatów są przygotowane nagrody.

We środę nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z nabożeństwem majowym o godzinie 18.00.

W piątek o godzinie 15.00 Msza Święta o Miłosierdziu Bożym i koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja do godziny 18.00.

Sakrament pojednania jest sprawowany w kruchcie kościoła: w niedzielę podczas Mszy Świętych; w dni powszednie podczas Mszy Świętych oraz od godziny 16.00 do zakończenia wieczornej Mszy Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu jest od poniedziałku do soboty od godziny 16.00 do 18.00, z możliwością przystąpienia do Spowiedzi Świętej.

Od 2 czerwca rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie będzie 2 czerwca we wtorek o godz. 19.30 w świetlicy Caritas. Spotkania będą odbywały się we wtorki i czwartki. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Janem. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, oraz drogą telefoniczną lub e-mail.

3 czerwca J. E. Ks. Biskup Romuald Kamiński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Grupa młodsza będzie miała bierzmowanie o godz. 16.30, grupa starsza o godz. 18.30. Na tę uroczystość przychodzi tylko młodzież do bierzmowania i ich rodzice.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie w naszej Parafii w sobotę 13 i 20 czerwca. Trzynastego czerwca Szkoła Sióstr Felicjanek, 20 czerwca Szkoła Króla Maciusia.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika „Idziemy” jest poświęcony Prymasowi Tysiąclecia. Zachęcamy do lektury i elektronicznej prenumeraty naszego Tygodnika.