Trzydziesty Pierwszy Maja. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dziś za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy o kończącym się czasie spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Na Mszy Świętej o godzinie 11.30 rozdanie nagród i wyróżnień za udział w konkursie plastycznym organizowanym na setną rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Prace są wystawione w kaplicy chrzcielnej. Zachęcamy do oglądania.

Nabożeństwo majowe o godzinie 18.00.

Został zniesiony limit wiernych biorących udział w Liturgii. Zachowany jednak został obowiązek noszenia masek ochronnych i odpowiedniej odległości między sobą. Dlatego zachęcamy do udziału w Eucharystii w kościele. Zachęcamy również do przyjmowania Komunii Świętej na rękę.

W poniedziałek 1 czerwca, drugi dzień „Pięćdziesiątnicy”. W Liturgii święto N. Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

Rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. Po litanii do Serca Pana Jezusa będziemy czytać fragmenty rozważań Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przygotowujemy się w ten sposób na uroczystość beatyfikacji.

Z racji Dnia Dziecka naszą troską i modlitwą ogarniamy wszystkie dzieci.

W poniedziałek 1 czerwca ks. Jan będzie obchodził 1 rocznicę święceń kapłańskich. Będziemy modlić się w Jego intencji o wszelkie potrzebne łaski w kapłańskiej posłudze. We wtorek 2 czerwca ks. Patryk będzie obchodził 2 rocznicę święceń kapłańskich. Będziemy modlić się o wszelkie łaski potrzebne dla niego w kapłańskiej posłudze.

Od 2 czerwca rozpocznie się w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie 2 czerwca wtorek godzina 19.30 w świetlicy Caritas. Spotkania będą odbywały się we wtorki i czwartki. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Janem. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, oraz drogą telefoniczną lub e-mail.

W najbliższą środę Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski i nabożeństwo czerwcowe będą po Mszy Świętej o godzinie 8.00. Po południu o godzinie 16.30 pierwsza grupa Młodzieży przystąpi do sakramentu bierzmowania, a o godzinie 18.30 druga grupa młodzieży przystąpi do sakramentu bierzmowania. Na te Msze Święte przychodzi tylko młodzież ze swoimi rodzicami.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godziny 17.00. O godzinie 17.30 różaniec. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. W pierwszy piątek spowiedź św. przed południem podczas Mszy Świętych, po południu od godziny 17.00. Wieczorna Msza Święta o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. W pierwszą sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godzinie 8.00. Różaniec o godzinie 17.30. Z racji pierwszego piątku pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesję do czterech ołtarzy odprawimy na terenie przykościelnym. A po niej księża pojechaliby samochodem po ulicach parafii udzielając błogosławieństwa wiernym zgromadzonym przy swoich domach. Mieszkańcy bloków wyszliby na podwórko przed blokiem lub na balkon, lub mogliby stać w oknie, aby w ten sposób przyjąć Chrystusa obecnego w Eucharystii. „Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z Nieba, pod postaciami ukryty Chleba, zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”. Rozważajmy słowa pieśni na Boże Ciało.

Do groty M. Boskiej z Lourdes wróciła z renowacji figura M. Boskiej Niepokalanej. Słowa podziękowania dla Pana Andrzeja Nowakowskiego i dzieci pierwszokomunijnych z 2019 r. za ufundowanie renowacji. W renowacji jest jeszcze figura św. Bernadety. 

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla Szkoły Sióstr Felicjanek będzie w sobotę 13 czerwca, a dla Szkoły Króla Maciusia w sobotę  20 czerwca.

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składana na utrzymanie naszej parafii. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest poświęcony Duchowi Świętemu. Zachęcamy do lektury! Zachęcamy również do elektronicznej prenumeraty naszego Tygodnika.