Dwudziesty Szósty Lipca

Siedemnasta Niedziela Zwykła

Dziś dzień imienin Siostry Anny naszej zakrystianki. O Godzinie 13.00 Msza Św., w jej intencji. 

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.  

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Boskiej Królowej Korony Polski. 

Dziś po każdej Mszy Świętej poświęcenie kierowców, rowerzystów, motocyklistów i ich pojazdów. Modlimy się o bezpieczeństwo na naszych drogach. Ofiary składane z racji poświęcenie są przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Za  jeden przejechany kilometr składamy jeden grosz. Obrzęd poświęcenie będzie w bramie wjazdowej od ul. Kościuszkowców. 

W miesiącu sierpniu zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich. W kaplicy M. Bożej będzie wyłożona Księga Abstynencka. Nasze wyrzeczenie jest wyciągnięciem pomocnej dłoni dla osób zmagających się z nałogiem. 

W najbliższą sobotę 1 sierpnia o godzinie 7.00 Msza Św., Wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej różaniec. Prowadzi II Róża. W tym dniu przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 Godzina „W”. Na wieczornej Mszy Świętej będziemy się modlić w intencji Powstańców Warszawskich.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!  Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest poświęcony zmarłemu w Rzymie śp. Kardynałowi Zenonowi Grocholewskiemu. Jest również ważna rozmowa z Ks. Abp Józefem Górzyńskim zatytułowana: „Komunia do ust czy na rękę”. Zachęcamy również do elektronicznej prenumeraty Tygodnika Idziemy.