Trzynasty Grudnia

Trzecia Niedziela Adwentu 2020 roku

Kościół w Polsce trwa na modlitwie błagając o ustanie Pandemii. Podczas wieczornych Mszy Świętych, po modlitwie po Komunii odmawiamy nowennę do św. Andrzeja Boboli.

Dziś w kaplicy M. Bożej spotkanie grupy młodszej młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godzinie 17.00 dziewczęta, o godzinie 17.30 chłopcy. Z tydzień 20 grudnia spotkanie grupy starszej.

W Adwencie Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45. Zachęcamy rodziców, aby przychodzili razem z dziećmi. W sobotę roraty są o godzinie 7.00. Czuwając razem z Maryją na przyjście Pana w Adwencie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w dolnym kościele jutrznia. Prowadzi Droga Neokatechumenalna. W zakrystii i kruchcie kościoła można nabywać opłatki i świece caritas na wigilijny stół.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji odmawiamy różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny. Jest również możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi świętej.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski. Przy tej okazji chciałbym przedstawić Panią Ewę Słapek, absolwentkę Uniwersytetu Muzycznego im., Fryderyka Szopena w Warszawie w klasie muzyki organowej i dyrygentury. Pani Ewa podjęła się w naszej parafii pracy głównej Organistki. Słyszymy Ją i widzimy od dłuższego czasu. Pani Ewa zaprasza we środę po wieczornej Mszy Świętej chętnych do przygotowania śpiewów na Pasterkę.

We czwartek po wieczornej Mszy Świętej w sali obok chóru zapraszamy na kolejne spotkanie muzyczne dla młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy młodzież grającą na różnych instrumentach, śpiewającą i tę, która chce się uczyć muzykowania. Spotkania będzie prowadziła Pani Agnieszka nasza Organistka.

W piątek o godzinie 15.00 Msza Święta o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. Po koronce adoracja do wieczornej Mszy Świętej, podczas adoracji będzie spowiedź święta. Jest to pomoc w naszym przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia.

Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 20 grudnia w IV Niedzielę Adwentu i trwać będą do wtorku 22 grudnia. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Krzysztof Jędrzejewski Marianin.

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. Numer konta jest podany na stronie internetowej parafii.

o święceniach biskupich księdza Jacka Grzybowskiego:

„W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.”

Z kapłańskim pozdrowieniem

ks. Dariusz Szczepaniuk
kanclerz Kurii

Do Ewangelii:

Trzecia Niedziela Adwentu jest przeżywana, jako niedziela radości, gdyż Pan Jest blisko. Radować się bliskością Pana w czasie pandemii, tak wielu ograniczeń i tak wielu niebezpieczeństw nie jest czymś łatwym. A to i z tego powodu, że radość w odróżnieniu od emocjonalnego uniesienia, jest zupełnie innym doświadczeniem. Jest nade wszystko owocem Ducha Świętego. Objaśnieniem chrześcijańskiej radości jest błogosławieństwo: „Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak, bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami. A na innym miejscu Pan Jezus rozradował się w Duchu Świętym i powiedział: „wysławiam Cię Ojcze Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi a objawiłeś je prostaczką. Tak Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie”. Chrześcijańska radość jest głębokim doświadczeniem Paschy Pana. Przemieniającej obecności Boga.