Dwudziesty Grudnia

Czwarta Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Krzysztof Jędrzejewski, ze zgromadzenia Księży Marianów. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych. Spowiedź święta dziś podczas Mszy Świętych. Jutro i we wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 18.30. Spowiedź święta przed południem jutro i we wtorek od godziny 8.30 po południu jutro i we wtorek od godziny 18.00. Transmisje rekolekcji dziś na Mszach Świętych o godzinie 10.00; 11.30 i 13.00 a jutro i we wtorek o godzinie 9.00 i 18.30. Prosimy tak zaplanować czas, żeby odprawić rekolekcje.

W zakrystii i pod chórem można nabyć opłatki i świece Caritas na wigilijny stół. Schola rozprowadza sianko na stół wigilijny.

Wczoraj w Katedrze Naszej Diecezji ks. Prałat Jacek Grzybowski został wyświęcony na Biskupa pomocniczego naszej Diecezji. Gratulujemy Ks. Biskupowi i otaczamy Go modlitwą.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.

Roraty do wtorku będą o godzinie 6.45; we środę Roraty będą o godzinie 7.00.

We czwartek 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze Święte przed południem o godzinie 7.00 i 8.00.  Pasterka, ze względu na sytuację pandemiczną o godzinie 22.00. O godzinie 21.30 wspólne śpiewanie kolęd. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

Piątek 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte przed południem o godzinie 8.30; 10.00; 11.30 i 13.00 wieczorem o 18.30.  Z racji Uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

Sobota 26 grudnia Drugi Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w Niedzielę. Taca na budowę nowych świątyń w diecezji.

Niedziela 27 grudnia Święto Św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa.

We czwartek 31 grudnia ze względu na sytuację pandemiczną wieczorna Msza Święta na zakończenie starego roku 2020 będzie o godzinie 17.00.

Pierwszego stycznia pierwsza Msza Święta będzie o godzinie 8.30. Pozostałe Msze Święte jak w niedzielę.

Kolędę rozpoczniemy po 18 stycznia 2021. Będzie miała ona nieco inny charakter niż dotychczas. Będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na Msze Święte i będziemy modlić się o błogosławieństwo dla mieszkańców naszej Parafii. Msze Święte będą o godzinie 9.00 i 18.30. Szczegółowy plan podamy po nowym roku. Oczywiście, jeśli warunki sanitarne na to pozwolą.

Do Ewangelii: Bóg posłał anioła Gabriela do Dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef a Dziewicy było na imię Maryja. Przenikają nas słowa powtarzane w różańcu, przesuwają nasze dni jak paciorki, jeśli wiernie je odmawiamy niezależnie od stopnia przeżywania czy zaangażowania. Słowa Archanioła Gabriela są jak powiew wiosennego wiatru, co ożywia, przynosi ciepło i nadzieję. Niech i nas przenikają nie tylko w IV niedzielę adwentu, ale codziennie, nieustannie aż dojdziemy do Królestwa.