Trzydziesty Pierwszy Stycznia

Czwarta Niedziela Zwykła

Obchodzimy dziś Światowy Dzień osób chorych na trąd. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy wszystkie osoby cierpiące na tę chorobę. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na pomoc dla chorych na trąd.

W dolnym kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy starszej, o godzinie 17.00 dziewczęta o godzinie 17.30 chłopcy. 

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

Kontynuujemy Msze Święte Kolędowe w intencji rodzin i mieszkańców z naszej parafii. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

Poniedziałek 1  lutego godzina 17.00 ulica Potockich 114 i 116. Godzina 18.30 ulica Starego Doktora 2 i 4.

Środa 3 lutego ul. Korkowa 159 A,B i C; Godzina 18.30 wszystkie te osoby czy przedstawiciele rodzin, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w wyznaczonym terminie Mszy Świętej.  

Ofiary składane na tacę z racji kolędy są przeznaczone na dokończenie wymiany posadzki w kruchcie kościoła i renowację schodów wejściowych. Pod chórem obok prasy jest wyłożony plan Mszy Świętych kolędowych. Prosimy zabrać ze sobą dać sąsiadom, czy powiesić w gablocie w bloku.  

Program Mszy Świętych kolędowych jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i na profilu facebookowym. 

We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji Święto M. Boskiej Gromnicznej. Porządek Mszy Świętych przed południem o godzinie 7.00; 8.00 i 9.00; po południu o godzinie 17.00 i 18.30. Obrzęd poświęcenia gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy Świętej o godzinie 18.30 będzie uroczyste odnowienie ślubów zakonnych. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorne Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych. O godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Od godziny 15.00 spowiedź dla dzieci klas IV i V. 

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Z racji pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

Pani Organistka Ewa zaprasza chętnych na przygotowanie śpiewów na Triduum Paschalne. Pierwsze spotkanie we środę 3 lutego po wieczornej Mszy Świętej.

Pani Organistka Agnieszka zaprasza chętnych do scholi młodzieżowej. Spotkania we czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

W najbliższą niedzielę o godzinie 18.00 w dolnym kościele spotkanie męskiej Róży Różańcowej.