Czternasty Marca

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach świętych, głosi je ks. Wojciech Prawda. Spowiedź święta dziś podczas Mszy Świętych. O godzinie 13.00 Msza Święta z nauką pasyjną a po niej Gorzkie Żale i procesja eucharystyczna.  O godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców ze szkoły Króla Maciusia. O godzinie 18.00 w dolnym kościele spotkanie dla męskich róż różańcowych. 

Przygotowując się na Uroczystość Św. Józefa odmawiamy Nowennę do Św. Józefa. Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu, adoracja, Litania i modlitwa do św., Józefa.

W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 18.30. spowiedź święta przed południem od godziny 8.30 i po południu od godziny 18.00. Ponadto w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienie do spowiedzi świętej. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami paschalnymi.

We środę przypada dzień imienin ks. Patryka. Na Mszy Świętej o godzinie 18.30 będziemy modlić się w jego intencji. 

W piątek przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca. Z racji Uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Jest to równocześnie dzień imienin ks. Prof., Józefa Warzeszaka, który od szeregu lat pomaga w naszej parafii,  będziemy modlić się w jego intencji. W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godzinie 17.00. O godzinie 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. 

Rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej rozpoczną się w piątym tygodniu Wielkiego Postu. Klasy I – III będą miały rekolekcje systemem hybrydowym według ustalonego porządku. Klasy IV – VI środa 24 marca i czwartek 25 marca o godzinie 16.00 w parafialnej świątyni i za pośrednictwem transmisji na kanale YouToube. Klasy VII – VIII środa 24 marca i czwartek 25 marca o godzinie 17.00 w parafialnej świątyni i za pośrednictwem transmisji na kanale YouToube. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała Wielkopostny Dzień skupienia we środę 24 marca po wieczornej Mszy Świętej. Spowiedź święta dla klas IV piątek 26 marca godzina 15.00; uczniowie klas V – VI od godziny 17.00 i uczniowie klas VII i VIII od godziny 18.00. Prosimy rodziców i opiekunów, aby pomogli swoim pociechą w odprawieniu rekolekcji. 

Od piątej niedzieli wielkiego postu schola będzie rozprowadzać świece i figurki na wielkanocny stół. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wakacje dla dzieci. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!