Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek.

Od godziny 15.00 do 18.00 spowiedź święta. O godzinie 18.00
Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godziny 22.00.

Wielki Piątek.

W wielki Piątek nie sprawuje się Eucharystii. Spowiedź święta od
godziny 9.00 do 12.00 i po południu od godziny 15.00 do godziny 18.00. O godzinie
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godzinie 18.00 Liturgia Męki
Pańskiej.

Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja Pana Jezusa w
Grobie do godziny 22.00. Za pobożny udział w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny.

Ofiary składane podczas adoracji są przeznaczone na utrzymanie
Grobu Bożego w Jerozolimie.

Wielka Sobota.

W Wielką Sobotę Kościół trwa na modlitwie przy Grobie Pańskim oczekując chwalebnego dnia Zmartwychwstania.

W wielką sobotę aż do Liturgii Wigilii Paschalnej obowiązuje post paschalny.

Poświęcenie pokarmów od godziny 7.30 do 16.30. Poświęcenie będzie na placu przy wejściu do dolnego kościoła. Święconkę przygotowaną w koszyczku lub innym naczyniu trzymamy w ręku zachowując odpowiednie odległości od siebie. Co pół godziny będziemy błogosławić
przyniesione pokarmy. W kruchcie górnego kościoła można zaopatrzyć się w wodę święconą, ofiary składane z tej racji są przeznaczone na fundusz ministrancki.

W wielką Sobotę spowiedź święta od godziny 8.30 do 16.30.
Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godzinie 20.00.
Niedziela Zmartwychwstania. O godzinie 6.00 Rezurekcja.

W tym roku w skromniejszej oprawie. W procesji weźmie udział tylko asysta. Pozostali uczestnicy pozostają na wyznaczonych miejscach zarówno w kościele jak i na zewnątrz kościoła.

Msze Święte przed południem o godzinie 8.30; 10.00; 11,30 i 13.00 i wieczorem o 18.30.