Dwudziesty Trzeci Maja

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dziś za udział w śpiewie hymnu: „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

W dolnym kościele, dziś spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: o godzinie 17.00 dziewczęta, o godzinie 17.30 chłopcy.

Nabożeństwa majowe w naszej Parafii codziennie o godzinie 18.00.

Kończy się czas wielkanocny. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej.

W poniedziałek w Liturgii Święto N. Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu i adoracja do godziny 20.00. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.

We środę nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z nabożeństwem majowym o godzinie 18.00.

W czwartek w Liturgii Święto: Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

W sobotę od godziny 17.00 spowiedź dla dzieci klas IV rocznicowych.

W Niedzielę 30 maja o godzinie 16.00 rocznica pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas IV ze Szkoły Króla Maciusia.

Trzeciego czerwca w czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie na terenie przy kościele. Pierwszy ołtarz będzie na boisku Szkoły Sióstr Felicjanek i przygotowuje go społeczność Szkoły, drugi ołtarz będzie przy grocie M. Boskiej i przygotowuje go Młodzież przygotowująca się do bierzmowania i Ministranci, trzeci ołtarz będzie na furcie klasztornej i przygotowują go Siostry Felicjanki, Czwarty ołtarz będzie przy wejściu do dolnego kościoła i przygotowuje go Neokatechumenat. Tradycyjnie przy czwartym ołtarzu będzie wygłoszone kazanie. Prosimy również o przyozdobie naszych domostw na znak obecności Chrystusa pośród nas. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Dzieci rocznicowe i komunijne zapraszamy do udziału w procesji do sypania kwiatków.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!