Trzydziesty Maja

Dziewiąta Niedziela Zwykła Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dziś o godzinie 16.00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV ze Szkoły Króla Maciusia.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji jest spowiedź święta.

Od wtorku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe o godzinie 18.00.

We środę Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z nabożeństwem czerwcowym o godzinie 18.00.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie na terenie przy kościele. Pierwszy ołtarz będzie na boisku Szkoły Sióstr Felicjanek i przygotowuje go społeczność Szkoły, drugi ołtarz będzie przy grocie M. Boskiej i przygotowuje go Młodzież przygotowująca się do bierzmowania i Ministranci, trzeci ołtarz będzie na furcie klasztornej i przygotowują go Siostry Felicjanki, Czwarty ołtarz będzie przy wejściu do dolnego kościoła i przygotowuje go Neokatechumenat. Tradycyjnie przy czwartym ołtarzu będzie wygłoszone kazanie. Prosimy również o przyozdobie naszych domostw na znak obecności Chrystusa pośród nas. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Dzieci rocznicowe i komunijne zapraszamy do udziału w procesji do sypania kwiatków. Litanię do Serca Pana Jezusa zaśpiewamy podczas procesji.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe i procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy Świętej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych i po południu od godziny 14.45 i od godziny 18.00. Spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca po wieczornej Mszy Świętej.

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej różaniec. Z racji pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

W niedzielę 6 czerwca o godzinie 16.00 rocznica pierwszej Komunii Świętej uczniów klas IV ze Szkoły Sióstr Felicjanek.

Piątego czerwca w sobotę w Bazylice Katedralnej Św. Michała i Św. Floriana Ks. Diakon Bartłomiej Szwarc, który miał w naszej Parafii roczną praktykę duszpasterską otrzyma święcenia kapłańskie w stopniu Prezbitera. Otaczamy Go naszą modlitwą. W niedzielę dwudziestego czerwca   o godzinie 13.00 Ks. Bartłomiej odprawi w naszej Parafii Msze Świętą prymicyjną.