Trzeci Czerwca

Uroczystość Bożego Ciała

Dziś Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie po Mszy Świętej o godzinie 13.00 na terenie przy kościele. Pierwszy ołtarz będzie na boisku Szkoły Sióstr Felicjanek i przygotowuje go społeczność Szkoły, drugi ołtarz będzie przy grocie M. Boskiej i przygotowuje go Młodzież przygotowująca się do bierzmowania i Ministranci, trzeci ołtarz będzie na furcie klasztornej i przygotowują go Siostry Felicjanki, Czwarty ołtarz będzie przy wejściu do dolnego kościoła i przygotowuje go Neokatechumenat. Tradycyjnie przy czwartym ołtarzu będzie wygłoszone kazanie. Prosimy również o przyozdobie naszych domostw na znak obecności Chrystusa pośród nas. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Dzieci rocznicowe i komunijne zapraszamy do udziału w procesji do sypania kwiatków. Litanię do Serca Pana Jezusa zaśpiewamy podczas procesji.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe i procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy Świętej.

Przygotowując się na Uroczystość Serca Pana Jezusa od jutra będzie codzienna adoracja w kościele.

Program adoracji: Piątek 4 czerwca od 17.30 do 18.30

W sobotę 5 czerwca od 8.30 do 9.30.

Niedziela 6 czerwca od 17.30 do 18.30

Poniedziałek 7 czerwca od 17.30 do 18.30

Wtorek 8 czerwca od 17.30 do 18.30

Środa 9 czerwca od 17.30 do 18.30

Czwartek 10  czerwca od 17.30 do 18.30

Piątek 11 czerwca od 17.30 do 18.30 Wieczorna Msza Święta o Sercu Pana Jezusa i odmówimy akt oddania Polski Sercu Pana Jezusa.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych i po południu od godziny 14.45 i od godziny 18.00. Spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca po wieczornej Mszy Świętej.

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej różaniec. Z racji pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

W niedzielę 6 czerwca o godzinie 16.00 rocznica pierwszej Komunii Świętej uczniów klas IV ze Szkoły Sióstr Felicjanek.