Dwudziesty Czerwca

Dwunasta Niedziela Zwykła

O godzinie 13.00 Msza Święta Prymicyjna ks. Bartłomieja Szwarca, który miał w naszej Parafii praktykę duszpasterską. Do puszek pod chórem zbieramy ofiary na stypendia dla księży studiujących za granicą. O godzinie 18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Na wieczornej Mszy Świętej zakończenie roku pracy duszpasterskiej scholi młodzieżowej.

Dekretem ks. Biskupa Ordynariusza od dzisiaj przestaje obowiązywać dyspensa od niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Osoby przystępujące do Komunii Świętej podchodzą procesjonalnie i przyjmują Ją do ust lub na rękę.

W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Msze Święte dla Szkoły Króla Maciusia i Szkoły bł. Marii Angeli według ustalonego porządku.

We środę nabożeństwo czerwcowe razem z nowenną do M. Boskiej Królowej Korony Polski o godzinie 18.00. Na wieczornej Mszy Świętej zakończenie roku pracy duszpasterskiej chóru.

We czwartek w Liturgii Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Jest to równocześnie dzień imienin ks. Jana. Na Mszy Świętej o godzinie 18.30 będziemy się modlić w jego intencji.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

W sobotę 26 czerwca o godzinie 11.00 zakończenie roku duszpasterskiego dla Liturgicznej Służby Ołtarza.

Od 5 lipca górny kościół będzie wyłączny z użytkowanie ze względu na planowany remont kruchty kościoła. Msze Święte będą w dolnym kościele.

W miesiącu lipcu i sierpniu w dni powszednie Msze Święte będą o godzinie 7.00 i 18.30. W  Niedzielę, Msze Święte będą o godzinie 7.00; 8.30; 10.00; 13.00 i 18.30.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: Medjugorie po 40 latach – rozmowa Marcina Przeciszewskiego i Pawła Bielińskiego w abp Henrykiem Hoserem SAC; O pięknie ojcostwa z dr inż., Jackiem Pulikowskim rozmawia Patryk Lubryczyński, oraz wiele innych ciekawych artykułów – zachęcamy do lektury!