Czwarty Lipca

Czternasta Niedziela Zwykła

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie N. Sakramentu, adoracja,  litania do Serca Pana Jezusa i akt ofiarowania N. Sercu Pana Jezusa. Po akcie ofiarowania procesja.

Od jutra górny kościół będzie wyłączny z użytkowanie ze względu na planowany remont kruchty kościoła. Msze Święte będą w dolnym kościele. 

W poniedziałek po wieczornej Mszy Św., do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę 7 lipca dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne od godziny 17.00 adoracja. O godzinie 18.00 nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

Podczas wakacji w lipcu i sierpniu Msze Święte w dni powszednie są o godzinie 7.00 i 18.30. w niedzielę i święta Msze Święte są o godzinie 7.00; 8.30; 10.00; 13.00 i 18.30. 

W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, środę, i czwartek w godzinach od 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 18.00. w piątek kancelaria od godziny 9.00 do 10.00. 

W najbliższą niedzielę 11 lipca przed kościołem będzie kwesta dla Mikołaja Karelusa dwuletniego chłopca, który cierpi na SMA. Jest to choroba, która powoduje zanik mięśni – najpierw odpowiadających za ruch, później za przełykanie a na końcu za oddychanie. Nieleczona prowadzi do śmierci. Najlepszą metodą leczenia tej choroby jest terapia genowa. Jej koszt to ponad 9 mln zł. Do uzbierania zostało ok. 1,4 mln zł. Rodzice z całego serca proszą o modlitwę i pomoc na zakup leku dola Mikołaja. W najbliższą niedzielę 11 lipca woluntariusze ze Szkoły nr. 195 im., Króla Maciusia będą kwestować przed kościołem na pomoc w kupieniu leku.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: „500+ a demografia – zalety i wady programu  podsumowuje Barbara Wiśniewska; Śmiertelna rezolucja – zabijanie bezbronnych ma być prawem człowieka? – Pyta Krzysztof Ziemiec. Dekalog 1991 – 2021 – jak w białych rękawiczkach tworzy się „miękki totalitaryzm” – pisze ks. Dariusz Kowalczyk SJ., oraz wiele innych ciekawych artykułów i felietonów – zachęcamy do lektury!