PARAFIALNY KONKURS WIEDZY O PRYMASIE TYSIĄCLECIA  STEFANIE KARDYNALE WYSZYŃSKIM

REGULAMIN KONKURSU

Konkurs skierowany jest do mieszkańców parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Marysinie Wawerskim. Mogą w nim wziąć udział całe rodziny, jak i pojedyncze osoby.

Celem konkursu jest poznanie postaci kandydata na ołtarze Prymasa Wyszyńskiego w gronie rodziny.

Organizatorem konkursu jest Parafia,  koordynatorami zaś ks. Łukasz Trzaska i s. Wirginetta.

Zadaniem uczestników konkursu  jest napisanie prawidłowych odpowiedzi na pytania konkursowe.

Pytania zamieszczone są na stronie internetowej parafii oraz parafialnym profilu FB. Można je również otrzymać w zakrystii.

Odpowiedzi należy przesyłać na adres e-mail: konkurs.wyszynski.feliks@gmail.com

Temat: KONKURS.

Prace muszą być podpisane  nazwiskiem rodziny lub imieniem i nazwiskiem pojedynczej osoby
oraz adresem miejsca zamieszkania.

Należy je przesyłać lub przynieść do zakrystii, do niedzieli 19.09.2021.

Wszyscy, którzy prawidłowo odpowiedzą na 20 z 25 pytań, wezmą udział w losowaniu trzech nagród. Losowanie odbędzie się na Mszy Świętej 26.09.2021 o godz. 11.30.

Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody pocieszenia.

Zapraszamy do odkrywania drogi do świętości Prymasa Tysiąclecia.

Pytania do konkursu wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

1. Kiedy, gdzie i o której godzinie przyszedł na świat  Stefan Wyszyński?

2 .Ilu braci i ile sióstr miał Stefan oraz którym z kolei był dzieckiem?

3. Podaj imię rodowe matki Stefana.

4. Jaki zawód miał ojciec Stefana?

5. Podaj, pod jakim wezwaniem jest kościół parafialny w Zuzeli.

6. Jakim uczniem, pod względem zachowania i nauki, był przyszły Prymas?

7. W którym roku wstąpił do Niższego Seminarium Duchownego?

8. W jakim mieście było jego Wyższe Seminarium Duchowne?

9. Jakie kierunki studiował na Uniwersytecie Lubelskim?

10. Gdzie i kiedy odprawił swoją Mszę Świętą Prymicyjną?

11. Co go łączyło z Pałacem Zamojskich w Kozłówce?

12. Kim była Matka Róża Czacka i gdzie współpracowali?

13. Hasło zamieszczone na herbie biskupim – podaj w języku łacińskim i polskim.

14. Gdzie i kiedy odbył się ingres prymasowski Arcybiskupa Stefana Wyszyńskiego?

15. Dlaczego i za co był inwigilowany przez władze komunistyczne?

16.Wymień miejsca ukrywania się Wyszyńskiego podczas wojny.

17. Jakie pseudonimy przyjął wstępując do Armii Krajowej?

18. Jaką rolę pełnił w wojskowych seregach?

19. Ile lat trwało internowanie Prymasa?

20. Wymień miejsca przebywania Prymasa podczas internowania.

21. Co to jest SPOŁECZNA KRUCJATA MIŁOŚCI?

22. Podaj dokładną datę i godzinę śmierci Prymasa.

23. Gdzie znajduje się grób Kardynała Stefana Wyszyńskiego?

24. Ile lat trwała Wielka Narodowa Nowenna?

25. Kiedy będzie obchodzone liturgiczne wspomnienie bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego?

Piąty Września

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

Dziś przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Sumie wystawienie N. Sakramentu, adoracja, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego N. Sercu Pana Jezusa.   Po adoracji procesja. O godzinie 18.00 w dolnym kościele spotkanie męskich róż różańcowych. Do puszek przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjno Opiekuńczy.

Przeżywamy Nowennę przygotowującej nas na Uroczystość Beatyfikacji Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. We wtorek 7 września Ks. Biskup Romuald Kamiński odprawi w naszej Parafii Uroczystą Mszę Świętą przygotowującą nas na Tę Uroczystość. Nasza Parafia została utworzona decyzją Ks. Kardynała Wyszyńskiego 15 czerwca 1958 roku. Podczas tej Uroczystości będzie poświęcenie Obrazu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II w kaplicy M. Boskiej Królowej Korony Polski.

We środę w Liturgii Święto Narodzenia N. Maryi Panny. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. O godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski. Po wieczornej Mszy Świętej w świetlicy Caritas próba chóru. Zapraszamy również wszystkich chętnych śpiewie w parafialnym chórze! We środy zbiórka dla ministrantów i lektorów o godzinie 19.50.

We czwartek o godzinie 11.00 Msza Święta na rozpoczęcie Roku Szkolnego dla Szkoły Króla Maciusia nr., 195.

Od piątku rozpocznie się w naszej Parafii Czterdziestogodzinne nabożeństwo. Adoracja N. Sakramentu w piątek i sobotę będzie od godziny 8.30 do godziny 18.00. O godzinie 18.30. W niedzielę adoracja będzie od godziny 14.00 do godziny 18.30. Prosimy tak zaplanować czas, żeby wziąć udział w adoracji.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. Łukasz i s. Wirginetta organizują konkurs wiedzy o Prymasie. Jest on adresowany do rodzin naszej parafii. Regulamin i zasady konkursu są zamieszczone na stronie internetowej naszej Parafii i na profilu facebookowym. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie.

Zakończył się pierwszy etap remontu kruchty kościoła. Została wymieniona posadzka, wymienione piony instalacji c.o i wymieniona zużyta część instalacji elektrycznej. Do zamontowania pozostał wiatrołap i praca malarskie. Prace związane z wymianą schodów, zostały odłożone ze względu na przedłużające się procedury u Konserwatora Zabytków. Kiedy uzyskamy odpowiednie zgody zostaną podjęte prace.