Dwudziesty Ósmy Grudnia 2021

Pierwsza Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W Adwencie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w dolnym kościele jutrznia, prowadzi Neokatechumenat.

Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45. w sobotę Roraty są o godzinie 7.00. Po Roratach dla dzieci będzie przygotowane śniadanie. Prosimy rodziców dzieci ze szkoły Króla Maciusia aby pomogli odprowadzić dzieci do szkoły po skończonych roratach.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych. O godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu, adoracja i litania do Serca Pana Jezusa. Po adoracji spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. Od godziny 14.45 spowiedź dla uczniów klas IV i starszych ze szkoły Króla Maciusia. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej, adoracja, medytacja i różaniec. Z racji pierwszego piątku i pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

Zwykle w Adwencie rozpoczynaliśmy kolędę. W ubiegłym roku ze względu na pandemię kolędy nie było w tradycyjnej formie. W tym roku kolędę rozpoczniemy od nowego roku. Te rodziny, które chcą przyjąć,  księży po kolędzie, zapisujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej, jak również można zgłaszać na parafialną pocztę e-mail,  żeby zrobić do świąt grafik kolędy. Te rodziny, które chcą przyjść do kościoła na Mszę Świętą kolędową zapraszamy do parafialnej świątyni i dla nich podamy grafik Mszy Świętych kolędowych. 

Ofiary składane z racji kolędy są przeznaczone na utrzymanie parafii. Wiecie o tym, że na skutek pandemii obecność na Mszach Świętych zmniejszyła się o połowę, ponadto inflacja i rosnące ceny mają swoje odzwierciedlenie w kosztach utrzymania parafii. Dlatego kolęda w tym roku jest przeznaczona na ten cel. 

W najbliższą 5 grudnia o godzinie 18.00 w dolnym kościele spotkanie męskich róż różańcowych. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na koncert „Adwentowo-Maryjny” w wykonaniu „Kapeli Brodów”. Śpiew Beata Oleszek, skrzypce Witold Broda. Zapraszamy serdecznie!

Od przyszłej niedzieli w kruchcie kościoła będzie można nabywać opłatki i świece Caritas.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: Ks. Waldemar Chrostowski pisze o czasach ostatecznych w Starym i Nowym Testamencie; Podatki po nowemu, od nowego roku wchodzi nowy system podatkowy i opisuje go Pan Prof., Kazimierz Dadak  – zachęcamy do lektury!