Piąty Grudnia 2021

Druga Niedziela Adwentu

Dziś o godzinie 18.00 w dolnym kościele spotkanie męskich róż różańcowych. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na koncert „Adwentowo-Maryjny” w wykonaniu „Kapeli Brodów”. Śpiew Beata Oleszek, skrzypce Witold Broda. Zapraszamy serdecznie!

Do puszek przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

Pod chórem można nabywać opłatek i świece Caritas na wigilijny stół. Dochód z opłatków jest przeznaczony na utrzymanie parafii.

W Adwencie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w dolnym kościele jutrznia, prowadzi Neokatechumenat.

Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45. w sobotę Roraty są o godzinie 7.00. Po Roratach dla dzieci będzie przygotowane śniadanie. Prosimy rodziców dzieci ze szkoły Króla Maciusia, aby pomogli odprowadzić dzieci do szkoły po skończonych roratach.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcie N. Maryi Panny. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. O godzinie 12.00 Msza Święta – Godzina Łaski.

W najbliższą sobotę 11 grudnia Parafia organizuje wyjazd na spektakl teatralny zatytułowany „Pan przemówił” przygotowany przez Alumnów naszego Seminarium Duchownego. Więcej informacji i zapisy u ks. Łukasza.

W najbliższą niedzielę 12 grudnia o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii i ich rodziców. Podczas Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia medalików. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy Świętej katecheza.

W zakrystii i kancelarii parafialnej, jak również na parafialną pocztę e-mail, zapisujemy te rodziny, które chcą przyjąć księży po kolędzie, żeby zrobić do świąt grafik kolędy. Te rodziny, które chcą przyjść do kościoła na Mszę Świętą kolędową zapraszamy do parafialnej świątyni i dla nich podamy grafik Mszy Świętych kolędowych. Ofiary składane z racji kolędy są przeznaczone na utrzymanie parafii.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy lektury!