Dwudziesty Marca

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

Po Mszy Świętej o godzinie 13.00 Gorzkie Żale i procesja eucharystyczna.

O godzinie 17.00 adoracja, nowenna do Św. Andrzeja Boboli o pokój dla Ukrainy i ustanowienie św. Andrzeja Głównym Patronem Polski i różaniec. Każdego dnia o godzinie 17.00 adoracja, nowenna i różaniec o pokój dla Ukrainy. W piątek adoracja od godziny 16.00. Codzienna adoracja jest naszą duchową odsieczą dla znękanej wojną Ukrainy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja.

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. 

We środę Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z Nowenną do św. Andrzeja Boboli.

W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego po koronce, adoracja, różaniec i Nowenna do św. Andrzeja Boboli o godzinie 17.00 w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i całym Kościołem odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Po odmówieniu aktu poświęcenia Msza Święta w intencji o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji. Intencja Mszy Świętej z godziny 15.00 będzie odprawiona o 17.00.  O godzinie 18.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych. Po Mszy Świętej wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży uczącej się i pracującej. W piątek z racji Uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

W Wielkim poście droga Krzyżowa ulicami Marysina będzie 1 kwietnia po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w 5 niedzielę Wielkiego postu 3 kwietnia. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Michał Kotowski.

Chłopców starszych i młodszych zapraszamy do grona ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Łukasza.

W najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

Katechezy przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa są we środy i piątki o godzinie 19.30 w świetlicy caritas. Narzeczeni, którzy w tym roku planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy do udziału w katechezach.  Prowadzi ks. Marek.

Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu pańskiego i na pomoc dla Ukrainy. 

W kruchcie kościoła jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest poświęcony tematyce” Zło dobrem zwyciężaj” – zachęcamy do lektury!

Komunikat biskupa Romualda Kamińskiego dotyczący pomocy Ukrainie

Czcigodni Duszpasterze,
Drodzy Diecezjanie,

z dużym niepokojem, kolejny już tydzień, obserwujemy sytuację za naszą wschodnią granicą. Trwająca agresja rosyjskich wojsk na Ukrainę powoduje, że do naszej Ojczyzny przybywają nowe grupy uchodźców, którzy szukają schronienia przez okropnościami wojny. Raz jeszcze, z całego serca, pragnę podziękować wszystkim, którzy włączają się w pomoc na rzecz Ukraińców, dając im wytchnienie i nadzieję.

W nawiązaniu do oświadczenia Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wojny w Ukrainie z dn. 15 marca br., pragnę zaapelować o kontynuowanie naszych modlitw. Duszpasterzy, proszę o zorganizowanie w kościołach naszej diecezji codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz różańca w intencji pokoju na Ukrainie. Do Diecezjan zwracam się z prośbą o liczne uczestnictwo w tych nabożeństwach.

Bardzo ważna jest pomoc nie tylko materialna, ale również duchowa. Na terenie diecezji warszawsko-praskiej istnieje możliwość uzyskania opieki duszpasterskiej w języku ukraińskim. Informacje na ten temat są dostępne na diecezjalnej stronie internetowej oraz na stronach parafii. Zaprośmy naszych Gości do wspólnej modlitwy.

Dziękując za dotychczas okazane wsparcie i solidarność, proszę Wspólnoty parafialne, zgromadzenia zakonne i każdego z Was o nieustawanie w wysiłkach na rzecz naszych Sióstr i Braci, którzy znaleźli się w potrzebie. Nie wiadomo, ile jeszcze potrwa wojna, dlatego nasze działania muszą być roztropne i konsekwentne. Organizujemy także pomoc materialną, którą kierujemy bezpośrednio do potrzebujących na Ukrainie.

Na ten trudny czas zawierzam Kościół lokalny; wszystkich, którzy pomagają, i którzy pomocy potrzebują, naszej patronce – Matce Bożej Zwycięskiej. Z modlitwą i błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski