Dwudziesty Siódmy Marca

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

Po Mszy Świętej o godzinie 13.00 Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną.

O godzinie 16.00 Msza Święta do dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Codziennie o godzinie 17.00 adoracja, nowenna do św. Andrzeja Boboli i różaniec w intencji o pokój na Ukrainie.

W poniedziałek rozpoczynamy rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr.: 195 im., Króla Maciusia. Nauki rekolekcyjne będą w poniedziałek, wtorek i środę według następującego porządku: 

8,15. – 9,15 klasy VII – VII

10,00 – 11,00 klasy I – III

12,00 – 13,15 klasy IV – VI

Prosimy rodziców i opiekunów, żeby pomogli swoim dzieciom w odprawieniu rekolekcji. Rekolekcje będą prowadzić klerycy naszego seminarium wraz z zespołem muzycznym.

Msza Święta o godzinie 8.00 w poniedziałek wtorek i środę będzie w dolnym kościele. 

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z Nowenną do św. Andrzeja Boboli.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Od godziny 17.00 adoracja i nowenna do św. Andrzeja Boboli. O godzinie 18.00 Msza Święta o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa ulicami Marysina. Po Mszy Świętej gromadzimy się na placu przy grocie i rozpoczniemy Drogę Krzyżową. Będziemy szli ulicami: Bychowską, Strusia, Akwarelową, Azaliową i ulicą Bychowską wracamy na plac przy Grocie M. Bożej gdzie zakończymy Drogę Krzyżową. Zabieramy ze sobą świece bądź latarki. 

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi, po Mszy Świętej, adoracja, medytacja i różaniec. Z racji pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w 5 niedzielę Wielkiego postu 3 kwietnia. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Michał Kotowski. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach Świętych. W poniedziałek i we wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach świętych o godzinie 9.00 i 18.30. Spowiedź święta w niedzielę podczas Mszy Świętych. W poniedziałek i we wtorek przed południem od godziny 8.30 i po południu od godziny 18.00. Prosimy tak zaplanować zajęcia żeby odprawić rekolekcje. 

Chłopców starszych i młodszych zapraszamy do grona ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Łukasza.

Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu pańskiego i na pomoc dla Ukrainy. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest poświęcony pomocy dla chorych dzieci z Ukrainy. Zachęcamy do lektury!