Dwudziesty Czwarty Kwietnia 2022

Niedziela Miłosierdzia

Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. O godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na Caritas naszej diecezji. 

Śpiewając Suplikację modlimy się, aby Ukraina odparła barbarzyński napad Rosji.

Dziś po Mszy Świętej o godzinie 13.00 nastąpi otwarcie wystawy związanej z setną rocznicą powstania Prowincji Warszawskiej Sióstr Felicjanek. Wystawa pokazuje również, ofiarną pomoc której, siostry udzielały potrzebującym w czasie wojny. Ponadto nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej osobę Matki Marii Symplicyty Nehring, przełożonej prowincjalnej  w czasie II wojny światowej, a późniejszej przełożonej generalnej Zgromadzenia. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w Uroczystości. 

W poniedziałek w Liturgii obchodzimy święto Św. Marka Ewangelisty. Jest to równocześnie dzień imienin ks. Marka. Na Mszy Świętej o godzinie 18.30 będziemy modlić się w Jego intencji.  Po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę w Liturgii uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. O godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony polski. 

We czwartek po wieczornej Mszy Świętej – modlitwa uwielbienia, prowadzi Odnowa w Duchu Świętym i Schola Młodzieżowa.

W piątek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów Drugiej Wojny Światowej. Jest on obchodzony w dniu wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau 29 kwietnia 1945 roku przez wojska amerykańskie. W tym obozie, Niemcy zamordowali w bestialski sposób najwięcej polskich księży. Wielu z nich zostało wyniesionych do chwały ołtarzy. W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

Nasza Parafia zatrudni Organistę. Osoby zainteresowane są proszone o kontakt z ks. Proboszczem.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest poświęcony „Miłosierdziu w praktyce”  – zachęcamy do lektury!