Trzydziesty Pierwszy Lipca

Osiemnasta Niedziela Zwykła

Zbliża się miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. W Kaplicy M. Boskiej jest wyłożona księga postanowień abstynenckich. Podejmując trud wyrzeczenia się picia alkoholu i innych substancji odurzających uczymy się żyć w trzeźwości i pomagamy tym samym, osobą uzależnionym od alkoholu i innych używek, które zniewalają i niszczą duszę i ciało. Zachęcamy do życia w trzeźwości.

W poniedziałek przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 godzina „W” zatrzymamy się na chwilę żeby oddać hołd poległym powstańcom. Po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We wtorek można uzyskać odpust „Porcjunkuli” nawiedzając kościół parafialny i odmawiając pobożnie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

We środę o godzinie 11.00 Msza Święta pogrzebowa za śp. Siostrę Marię Benignę Racką. Wieloletnią organistkę w naszej Parafii.

Po pandemicznej przerwie wyruszają do Jasnogórskiego Sanktuarium piesze i rowerowe pielgrzymki. Więcej informacji jest wywieszone w gablotach przed kościołem i najnowszym numerze Tygodnika Idziemy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych. Po południu od godziny 18.00. wieczorna Msza Święta o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu, adoracja i Litania do Serca Pana Jezusa. Po adoracji spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. 

W sobotę Święto Przemienienia Pańskiego. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. 

Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Sumie wystawienie N. Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna.

O Godzinie 18.00  w świetlicy Caritas spotkanie męskich róż różańcowych.

Pod chórem są wywieszone zapowiedzi przedślubne.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest poświęcony 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.