Szósty Listopada

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

Gościmy dziś w naszej parafii ks. Mariusza z Parafii M. Boskiej Pompejańskiej w Warszawie, który głosi nam Słowo Boże i razem z przedstawicielami Parafii zbiera ofiary na budowę Kościoła.  

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Sumie wystawienie N. Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. O godzinie 18.00 w świetlicy Caritas spotkanie męskich róż różańcowych. 

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. 

We wtorek na wieczorną Mszę świętą zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. Po Mszy Świętej katecheza o zasadach wiary. 

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W piątek przypada Dzień Niepodległości. Wieczorna Msza Święta w intencji Ojczyzny. Podczas Mszy Świętej będzie śpiewał nasz parafialny chór. Po Mszy Świętej razem z chórem będziemy śpiewać patriotyczne pieśni. Po zakończeniu śpiewania zapraszamy do dolnego kościoła na gapę. W tym dniu kancelaria parafii będzie nieczynna.

W tym roku kolęda będzie na zapisy. Te rodziny, które chcą wizyty duszpasterskiej prosimy żeby zgłaszały to w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zgłoszenia będziemy przyjmować do końca listopada, aby ustalić później plan kolędy. Zgłaszać można też, na parafialną skrzynkę poczty elektronicznej. Rodziny dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, jak i rodziny młodzieży przygotowującej się do bierzmowania chcemy odwiedzić obowiązkowo, aby bliżej poznać klimat domu i przygotowań.  Parafia otrzymała stosowne zalecenia konserwatorskie dotyczące schodów wejściowych, dlatego ofiary składane podczas kolędy, będą przeznaczone na ten cel. Oczywiście jeśli nie będzie jakichś nieprzewidzianych zdarzeń, jak chociażby ubiegłoroczne ceny gazu. 

Podsumowując niedzielę statystyczną zwaną tradycyjnie „Dominicantes”  wygląda to w naszej parafii następująco: na 10 000 mieszkańców w niedzielnej Mszy Świętej uczestniczy 1538 osób co stanowi 15,38% Biorąc pod uwagę ilość wiernych w parafii która jest szacowana na 6 000 osób; wówczas w niedzielnej Mszy Świętej uczestniczy 25,63%. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!