Osiemnasty Grudnia

Czwarta Niedziela Adwentu

Pod chórem Panie z Bractw Parafialnych sprzedają opłatki i świece Caritas, są również do nabycia kalendarze na przyszły rok i książki o tematyce religijnej. Dochód jest przeznaczony na utrzymanie naszej świątyni. Schola rozprowadza sianko, pierniczki i stroiki na wigilijny stół. Dochód jest przeznaczony na zimowisko da scholi.

W adwencie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w dolnym kościele jutrznia – prowadzi Neokatechumenat. Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45., w sobotę Roraty są o godzinie 7.00. Po Roratach dla dzieci będzie przygotowane śniadanie. Na środę prosimy, aby wszystkie dzieci przyniosły roratnie plansze a w czwartek będzie podsumowanie Rorat i pamiątkowe nagrody.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. W tym dniu przypada druga rocznica święceń biskupich  Bpa Jacka Grzybowskiego. W Naszych modlitwach będziemy modlić się za Księdza Biskupa.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

Kancelaria parafialna będzie czynna do czwartku włącznie.

W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte rano o godzinie 7.00 i 8.00., wieczornej Mszy Świętej o godzinie 18.30 nie będzie, gdyż jest to czas spożywania Wieczerzy Wigilijnej. O północy tradycyjnie pasterka. Ofiary składane w czasie Pasterki są przeznaczone na fundusz ochrony życia.

W Uroczystość Bożego Narodzenia i we święto Św. Szczepana pierwszego męczennika Msze Święte będą o godzinie 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.30.

Plan Kolędy od 2 do 9 stycznia 2023 roku:

Poniedziałek 2 stycznia ul. Begonii 5 i 7 i ul. Korkowa 135A;B i C.

Wtorek 3 stycznia ul. Korkowa 137A; B i C.

Środa 4 stycznia ul. Korkowa 135/135 i 139/145

Czwartek 5 stycznia ul. Starego Doktora 2 i 4

Sobota 7 stycznia ul. Kościuszkowców 99 i 101.

Poniedziałek 9 stycznia ul. Kościuszkowców 78; 78A; 80; 80A i ul. Korkowa 159 A; B i C

Kolędę rozpoczynamy od godziny 17.00 w sobotę od godziny 16.00. Ofiary składane podczas kolędy są przeznaczone na renowację wejściowych schodów do naszej świątyni. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy kalendarz na 2023 rok, obrzędy wigilii i śpiewnik kolęd – zachęcamy do lektury.