Dwudziesty Szósty Lutego 2023 roku

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

Dziś o godzinie 13.00 Msza Święta z nauką pasyjną a po Mszy Świętej Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną. 

Do puszek pod chórem zbieramy ofiary na pomoc dla Ukrainy pogrążonej wojną. 

W Wielkim Poście od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w dolnym kościele jutrznia. Prowadzi Neokatechumenat.

W poniedziałek 27 lutego Instytut Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie oraz Fundacja św. Mikołaja przy współpracy z Katedrą Diecezji Warszawsko-Praskiej organizują wystawę na nowo namalowanych obrazów Pana Jezusa Miłosiernego , według wizji, które otrzymała św. Faustyna Kowalska. Obrazy zostały namalowane przez współczesnych wybitnych polskich malarzy. O godzinie 18.00 Msza Święta koncelebrowaną pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego i Ks. Biskupa Jacka  Grzybowskiego. O godzinie 19.00 otwarcie wystawy w podziemiach katedry. Wstęp wolny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.  

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. 

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek spowiedź święta podczas Mszy Świętych i nabożeństw Drogi Krzyżowej. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. O godzinie 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci; o godzinie 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych; o godzinie 19.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i studentów. 

W sobotę w Liturgii święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to dzień imienin i święceń biskupich Biskupa seniora Kazimierza Romaniuka. W naszych modlitwach będziemy pamiętać o Księdzu Biskupie Kazimierzu. Z racji pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych. Po Mszy Świętej o godzinie 8.00 adoracja medytacja i różaniec. 

Szóstego marca w poniedziałek o godzinie 19.30 w świetlicy Caritas rozpocznie się w naszej Parafii kurs przedmałżeński. Katechezy będą w poniedziałki i czwartki. Zapisy na kurs podczas pierwszego spotkania. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!