Piąty Marca 2023 roku

Druga Niedziela Wielkiego Postu

Dziś o godzinie 13.00 Msza Święta z nauką pasyjną w po Mszy Świętej Gorzkie Żale w procesją eucharystyczną. O godzinie 17.45 w świetlicy Caritas spotkanie męskich róż różańcowych. Do Puszki pod chorem zbieramy ofiary na Misyjne Dzieło „Ad Gentes”

W Wielkim Poście od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 Jutrznia. Prowadzi Neokatechumenat.

O godzinie 19.30 w poniedziałek w świetlicy Caritas rozpocznie się Kurs Przedmałżeński – prowadzi ks. Marek. Po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. 

We wtorek na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy Świętej dalsza część katechezy „O życiu w wierze katolickiej”.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. O godzinie 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci;  O godzinie 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych; O godzinie 19.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i studentów. 

W najbliższą niedzielę o godzinie 15.00 w dolnym kościele skrutacja Pisma Świętego. O godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Po wieczornej Mszy Świętej młodzież z Drogi Neokatechumenalnej przedstawi Misteria pasyjne. Po przedstawieniu będą zbierać ofiary na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii 26 marca w V Niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą do wtorku 28 marca. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks.  Krzysztof Bodecki. Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 195 rozpoczną się we środę 29 marca i będą do piątku 31 marca. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Przemysław Misior. 

31 marca w piątek będzie Droga Krzyżowa ulicami Marysina. Rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18.00. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy przedstawia problem pornografii w naszym społeczeństwie – zachęcamy do lektury.