Dwudziesty Szósty Marca 2023

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

Dziś rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych i głosi je ks. Krzysztof Bodecki. Spowiedź święta dziś podczas Mszy Świętych. W poniedziałek i we wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach świętych o godzinie 9.00 i 18.30, spowiedź święta od godziny 8.30 i od godziny 18.00. Prosimy tak zaplanować zajęcia żeby odprawić rekolekcje. 

Od środy 29 do piątku 31 marca będą rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 195. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Przemysław Misior. Rekolekcje będą odbywały się według następującego planu:

Klasy VII i VIII od godziny 8.15 do godziny 9.15., w dolnym kościele a pozostałe grupy rekolekcyjne nauki będą miały w górnym kościele.

Klasy I, II i III  od godziny 10.00 do godziny 11.00.

Klasy IV, V i VI od godziny 12.00 do godziny 13.00. 

Prosimy rodziców i opiekunów, aby pomogli dzieciom i młodzieży w odprawieniu rekolekcji. 

W piątek 31 marca Mszą Świętą o godzinie 18.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Marysina. W tym dniu będzie tylko jedna Droga Krzyżowa. Po Mszy Świętej gromadzimy się na placu przy Grocie M. Bożej i wyruszymy rozważając Mękę Pańską. Przejdziemy ulicami: Bychowską, Strusia, Akwarelową, Botaniczną, Azaliową i Bychowską na plac przy Grocie M. Bożej i pod krzyżem misyjnym zakończymy nabożeństwo. Będziemy modlić się w intencjach tych, którzy oczerniają św. Jana Pawła II. 

Pierwszego Kwietnia w sobotę na Mszy Świętej o godzinie 18.30 rozpoczniemy obchód Niedzieli Palmowej. Uroczystości przewodniczyć będzie ks. Biskup Romuald Kamiński. 

W sobotę pierwszego kwietnia będzie dzień skupienia dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. 

W Niedzielę Palmową Panie z Bractw Parafialnych będą sprzedawać palmy. Dochód jest przeznaczony na nowe schody do naszej świątyni.

Drugiego kwietnia w dzień narodzin dla Nieba św. Jana Pawła II, W Warszawie jest organizowany marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Marsz wyruszy o godz. 11.00 z Ronda Dmowskiego do Katedry św. Jana przy ul. Świętojańskiej. Tam o godz. 12.30 odbędzie się Msza Święta, dostępna również dla wszystkich uczestników zebranych przy Placu Zamkowym. Nie bądźmy obojętni na przemoc, jakiej jesteśmy poddawani jako ludzie wierzący. Pod chórem są przygotowane plakaty na ten marsz. Można je wziąć i powiesić w oknie lub innym widocznym miejscu. 

Drugiego kwietnia w naszej Parafii o godzinie 21.37 w godzinę narodzin do nieba św. Jana Pawła II zapraszamy na apel. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy o znaczeniu postu – rozmowa z ks. abp., Józefem Górzyńskim. Publiczny sprzeciw jest konieczny nie tyle wobec ahistorycznych zarzutów stawianych św. Janowi Pawłowi II na podstawie donosów tajnych współpracowników SB, ile w obliczu idących w ślad za nimi  oszczerstw powielanych bez skrupułów przez największe media – pisze Ks. Henryk Zieliński – zachęcamy do lektury!