Trzydziesty Kwietnia

Czwarta Niedziela Wielkanocna

Dziś przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe i liczne powołania do służby w Kościele. Modlitwą otaczamy również wszystkich kleryków, nowicjuszy i nowicjuszki zakonne o łaskę rozeznania i wytrwania na drodze powołania.

Droga Neokatechumenalna zaprasza do głoszenia Ewangelii na Placach. W naszej parafii będą głosić Ewangelię dziś i w najbliższą niedzielę 7 maja na terenie OSiR Syrenka ul. St. Doktora 1 w godzinach od 16.00 do 18.00.

Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszej parafii majówka codziennie o godzinie 18.00. Jutro po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

W tym tygodniu kancelaria parafii będzie czynna od czwartku.

We Środę przypada Uroczystość N. M. Panny Królowej Polski. W naszej parafii jest to dzień odpustu. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Msza Święta o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca.

W piątki Okresu Wielkiejnocy, Wspólnota Oazowa zaprasza na godzinę 19.15 do kaplicy M. Bożej na nieszpory z katechezą o Życiu Chrztem Na Co Dzień.

W sobotę w Liturgii Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. W sobotę pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

W gablocie pod chórem są wywieszone zapowiedzi przedślubne. Narzeczonych otaczamy modlitwą. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych do zawarcia przez tych narzeczonych małżeństwa, jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafii.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest poświęcony  powołanym do służby bożej – zachęcamy do lektury!