Dwudziesty Ósmy Maja 2023

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Święty okres pięćdziesięciu dni, kończy się Niedzielą Pięćdziesiątnicy. Uobecniamy w niej Zesłanie Ducha Świętego na apostołów, początek Kościoła, oraz jego posłanie do wszystkich ludów, języków i narodów. Dziś za udział w śpiewie „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny. 

Dziś przed Kościołem ministranci rozprowadzają baranki, wykonane z przetopionego zeszłorocznego paschału i zanurzone w wodzie chrzcielnej. Dochód jest przeznaczony na nowe szaty liturgiczne dla ministrantów. Podczas wieczornej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa nowych chłopców do służby liturgicznej. Natomiast po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do śpiewu Akatystu – wschodniego hymnu- ku czci Ducha Świętego z naszym chórem parafialnym. Kończy się w Liturgii czas wielkanocny. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej.

Wczoraj dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr., 195 przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Otaczamy je modlitwą, aby wytrwały w wierze. Do piątku włącznie będą przeżywały biały tydzień. 

Wczoraj w Archikatedrze Św., Jana Chrzciciela diakon Stanisław Sieluk przyjął święcenia kapłańskie w stopniu prezbitera. Ks. Stanisław jest związany z naszą parafią od szeregu lat. Jest uczestnikiem Drogi Neokatechumenalnej. Mszę Świętą prymicyjną sprawować będzie w naszej parafii 18 czerwca o godzinie 18.30 podczas parafialnego odpustu, Patrona naszej Parafii św. Feliksa. Księdza Stanisława otaczamy modlitwą. 

W poniedziałek w Liturgii Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z nabożeństwem majowym.

W czwartek rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe. W Liturgii święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji pierwszego czwartku od godziny 17.00 adoracja. 

W pierwszy piątek spowiedź święta podczas Mszy Świętych. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. 

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej, adoracja, medytacja i różaniec. Z racji pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

 W najbliższą niedzielę w Liturgii będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna o godzinie 18.00. Po wieczornej Mszy Świętej w świetlicy Caritas spotkanie męskich róż różańcowych. W najbliższą niedzielę 4 czerwca będziemy celebrować Dzień Dziecka. Z tej racji schola zaprasza na kiermasz ciast, kawiarenkę i dodatkowe atrakcje dla dzieci. Między innymi: malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, zaplatane warkoczyki. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na kolonie dla scholi. 

W gablocie pod chórem są wywieszone zapowiedzi przedślubne. Narzeczonych otaczamy modlitwą. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych do zawarcia przez tych narzeczonych małżeństwa, jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafii.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii. Prosimy o kwiaty do sypania na procesję. Będzie można je składać w kruchcie kościoła.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: „Mali wielcy święci” o dzieciach wyniesionych do chwały ołtarzy. Zachęcamy do lektury!