Szósty Sierpnia 2023 r., Osiemnasta Niedziela Zwykła – Święto Przemienienia Pańskiego

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godzinie 18.00 wystawienie N. Sakramentu, adoracja, Litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich. W Kaplicy M. Boskiej jest wyłożona Księga Postanowień Abstynenckich. Podejmując życie w trzeźwości pomagamy tym, którzy zmagają się z nałogiem  alkoholowym i różnymi innymi uzależnieniami.

Po bez mała trzech latach, 1 sierpnia parafia otrzymała pozwolenie na remont wejściowych schodów do kościoła. Rozpoczęcie prac jest planowane na 16 sierpnia.  W związku z tym wejście do kościoła będzie klatką schodową od dolnego kościoła i klatką schodową przy świetlicy Caritas. Na czas remontu będzie ograniczony dostęp do parkingu od strony ul. Bychowskiej. Prosimy o korzystanie z wjazdu i parkingu od ul. Kościuszkowców. Te utrudnienia będą trwały około miesiąca.

Kancelaria parafialna będzie na czas remontu przeniesiona do świetlicy Caritas.

W tym roku remont schodów będzie obejmował następujący zakres robót: rozbiórka starych schodów i wykonanie nowej żelbetowej konstrukcji pod położenia nowego kamienia.

Na następny rok planowane jest położenie kamienia. Stopnice schodów będą wykonane z płomieniowanego granitu. Pozostałe elementy schodów będą odtworzone według istniejącego wzoru z wapienia pińczowskiego.

W  gablocie pod chórem i na zewnątrz są wywieszone zapowiedzi przedślubne. Narzeczonych otaczamy modlitwą. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych do zawarcia małżeństwa między tymi narzeczonymi jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Pod chórem jest do nabycia prasa kalicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: „Buty to nie wszystko” – Dlaczego przynajmniej raz w życiu warto odprawić rekolekcje w drodze – pisze ks. Henryk Zieliński; Jak odzyskać młodzież? – trzeba odstąpić od tradycyjnego „administrowania wiarą” na rzecz postawy misyjnej – mówi przewodniczący Konferencji Biskupów Portugalii bp Josè Ornelas Carvalho; o ideologii klimatu – pisze ks. Dariusz Kowalczyk – zachęcemy do lektury!