18 listopada 2018 roku miała miejsce konsekracja świątyni, czyli jej poświęcenie, to oddanie kościoła Bogu na szczególną własność. Ten akt stanowi uwieńczenie pierwotnej budowy, odbudowy i wszystkich etapów wyposażania kościoła. Otwiera jednocześnie czas jego użytkowania, celebrowania w nim świętej liturgii. Konsekracja kościoła pw. Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej następuje po dziewięćdziesięciu latach od rozpoczęcia prac nad jego wzniesieniem. Ten czas wypełniły lata mozolnej budowy, potem w okresie wojny brutalnej dewastacji, wreszcie powojennego dźwigania kościoła z ruiny. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy przeżywać uroczystość konsekracji naszej świątyni, dziękując Bogu za Kościół i Ojczyznę.

Program Konsekracji Kościoła Matki Boskiej Królowej Korony Polski.

18-11-2018

Rekolekcje od 13 do 17 listopada

Nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 18.30

Spowiedź święta od godziny 9.00 i 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 10.00 do 18.30

Niedziela 18 listopada

Konsekracja Kościoła

7.00 Msza Święta