Drugi Lutego

Święto Ofiarowania Pańskiego

Dziś przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. Obrzęd poświęcenia gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego – całkowicie oddanego Bogu przez czystość ubóstwo i posłuszeństwo. Dzisiaj w sposób wyjątkowy dziękujemy Bogu, za ten dar i modlimy się w intencjach tych wszystkich naszych barci i sióstr, którzy podjęli praktykę rad ewangelijnych. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe. 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, Litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Po wieczornej Mszy Świętej koncert kolęd w wykonaniu połączonych chórów z Parafii Św. Wacława i naszej Parafii. 

Po wieczornej Mszy Świętej w dolnym kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa starsza. 

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych a po południu od godziny 18.00. O Godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu,  adoracja i Litania do Serca Pana Jezusa. Po adoracji spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest poświęcony Życiu Konsekrowanemu. Zachęcamy do lektury!